wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-20| Geodezja

GUGiK zamawia usługi doradcze w zakresie unijnych projektów

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił wart ponad 14 mln zł przetarg na świadczenie usług doradczo-konsultingowy w zakresie projektów CAPAP, ZSIN faza II oraz K-GESUT.


GUGiK zamawia usługi doradcze w zakresie unijnych projektów

Zamówienie obejmuje realizację następujących zadań:
1) wsparcie w zakresie projektowania, rozwoju i utrzymania architektury SIG;
2) opracowanie i aktualizacja założeń oraz dokumentacji projektowej w zakresie aktualnego i zmieniającego się stanu prawnego, w tym wprowadzanie zmian dotyczących założeń funkcjonalnych systemów realizowanych w ramach projektów;
3) tłumaczenie w niezbędnym zakresie dokumentów z języków obcych na język polski i z języka polskiego na języki obce;
4) wsparcie zamawiającego w zakresie opracowania jednolitego modelu jakości dla danych zewnętrznych, które będą pozyskiwane w projektach oraz określeniu dopuszczalnych wskaźników jakości;
5) wsparcie w zakresie organizacji przedsięwzięć;
6) wsparcie w zakresie przeprowadzenia postępowań przetargowych, w tym m.in. dotyczących budowy i modyfikacji systemów oraz pozyskania, weryfikacji i konwersji danych przestrzennych i opisowych oraz narzędzi do kontroli jakości;
7) wsparcie w zakresie nadzoru nad realizacją i wdrożeniem produktów projektów w tym m.in. dotyczących modyfikacji istniejących systemów informatycznych, narzędzi dot. metadanych, systemów zarządzania danymi oraz narzędzi do kontroli jakości;
8) opracowanie i weryfikacja dotychczasowych założeń analitycznych, technicznych oraz wymagań funkcjonalnych poszczególnych elementów/produktów projektów;
9) świadczenie pomocy prawnej w zakresie stosowania prawa przy realizacji projektów.

Całkowita wartość przetargu wynosi 14,268 mln zł netto, w tym wartość zamówienia podstawowego to 9,512 mln zł. Propozycje zabezpieczone wadium w wysokości 230 tys. zł można składać do 23 lutego br. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty są cena (50%) oraz wartość merytoryczna oferty (50%).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
mhm w gugiku sami z powołania pracują, rzadziej z pobudek merytorycznych;) Wiem coś o tym.
odpowiedz zgłoś
jak już się zdecydujesz przeczytać tą ustawę to przestaniesz pisać głupoty. Nie dotyczy osób z powołania.
odpowiedz zgłoś
przetargi mam nadzieję, że w związku z wchodząca ustawą o słuzbie cywilnej w poniedziałek grabarze polskiej geodezji dostaną wypowiedzenia.
odpowiedz zgłoś
Gdzie ci prawdziwi geodeci? Jak z nich nie robić durni, jak sami akceptują buble. Biorą w łapę podczas inwentaryzacji i akceptują tragicznie wykonane drogi. Przecież podczas pomiarów profilowych powinno wszystko wyjść, ale... Więc jak ma was szanować wasz wielki szef, jak obywatele z was pieją.
odpowiedz zgłoś
i nawet wiedząc jak działa GUGiK, dalej będziecie ich słuchać! Jak? A kto realizuje wszystkie prace zgodnie z wydumanymi przepisami? Rozporządzenia w sprawie BDOT i GESUT porobili, potem pozmieniali, a szare robociki geodezyjne potulnie robią wszystko zgodnie... Nawet jest opcja że droga przebiega o 4 poziomy nad terenem, bo to w końcu bardzo popularne w naszym kraju! Robią z was, drodzy geodeci, durni! A potem się śmieją w kuluarach konferencji, żrąc i chlając za wasze pieniądze! A znajomi królika i tak zarobią!
odpowiedz zgłoś
trauma poprzednie przetargi pokazały kto wygrywa (bo albo umie wygrać, albo miał wygrać) i jakie są tego konsekwencje. Stawiam na infoNeo i videMorfeusza!
 1 
odpowiedz zgłoś
mają mają rozmach s... Tylko co to za pomysł - na wszystkie przetargi jedna firma doradcza - to jest taka firma co zna się na wszystkim i mydle i powidle? Do tego dokładam zasady konkurencyjności - teraz wygrasz i zamiatasz przez 5 lat. To tak, jakby GDDKA dało przetarg na projekty wszystkich autostrad na następne 20 lat dla jednej firmy:) CBA tarcza psia jego jucha.
 1 
odpowiedz zgłoś
Szacunek. To są koryciarze z rozmachem!
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
co sie dzieje? ludzie gugik pozostawili na koniec swojego panowania rozporządzenia, a teraz jeszcze ustawią pod siebie projekty.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
@alf A może to celowe? ;) wcale bym się nie zdziwił, gdyby znalazłaby się aż 1 stworzona do tego zadania firma :)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
podobno prokurator się pytał czy też może wystartować?
 1 
odpowiedz zgłoś
a gdzie wy tam macie że to ma ludzi wspomóc?:) To nie dla geodetów jest, gugik stał się już jakiś czas temu sprawną maszynką do mielenia projektów unijnych, i władzom to się podobało, więc robią. Premie lecą, po plecach klepią, jest gut. Jaka geodezja, Panie!?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
czytam na tym Geoforum że GugiK co chwila ogłasza jakieś przetargi na projekty na ogromne sumy, w kraju nie najlepiej się dzieje, a oni mają pieniądze na wszystko, Nie odczuwam żadnej poprawy w Ośrodkach dokumentacji, wręcz przeciwnie widzę coraz większy bałagan. Ewidencję gruntów przy każdej robocie trzeba poprawiać, bo granice albo z rastra albo skopane przy tzw. modernizacjach egib. Pytam więc, co mają zwykli geodeci ( nie wielkie firmy informatyczno-geodezyjne) z tych Waszych projektów, już nie mówiąc z zwykłych obywatelach?.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
gdzie mogę znaleźć jaki procent kwoty jest Z AUTOMATU przeznaczony na "usługi doradcze" ? Napisałem ilu ludzi można za to zatrudnić i na jakim poziomie i to jest analiza. Wyzywanie od idiotów i hejterów to efekt frustracji a nie analiza.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
A który z tych projektów działa? Albo inaczej - którykolwiek projekt gugiku działa?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
kalkulacja i pytanie do Bronka Wartość projektów to 430 mln zł. Wartość zamówienia podstawowego to 9.5 mln zł. Podsumowując to poniżej 2.5% wartości projektów. Za dużo ??? Tylko idiotą albo hejter może to kwestionować. Bronek - co to znaczy kolejny przekręt? Możesz przybliżyć dotychczasowe "przekrety" ? Po co piszesz takie teksty ? Co chcesz osiągnąć pisząc takie kłamstwa i inwestycyjnych ?
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
To już jest bezczelność! Większość z tych tzw. "zadań" gugik powinien wykonać swoimi ludźmi w zakresie ich obowiązków służbowych. Skoro tego nie potrafią, to znaczy, że z centralnej instytucji państwowej było- nie było, zrobił się przytułek dla kumpli królika. 14 dużych baniek? za co! To towarzystwo wzajemnej adoracji należy jak najszybciej rozpędzić.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
szykuje się istny matrix w kolejnych latach
 1 
odpowiedz zgłoś
hahaha ") W ciągu ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert brał udział w realizacji co najmniej jednej usługi w zakresie projektowania i wdrożenia architektury systemu teleinformatycznego, dla systemu opartego o architekturę SOA, gdzie wartość systemu wynosiła 10 000 000,00 PLN brutto, " - zabrakło słowa co najmniej i tak oto trzeba znaleźć specjalistę który wykonał projekt o dokładnej wartości 10 mln brutto. Pyszne.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
............... Na odchodne robią kolejny przekręt. Trzeba szybko zmienić Tą ekipę!!!!!!!!!!!!!!!!
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
czy GUGiK może zatrudnić kompetentne osoby żeby doradzali GGK ? Płacąc 15 tysięcy brutto można by było zatrudnić jedną osobę na ponad 78 lat. Skoro projekt trwa lat 5 to znaczy że osób może być 16. I będą działały na rzecz GUGiKu a nie firm. Kto szacował kwotę w tej wysokości na usługi doradcze ?
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
21 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS