wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-18| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

Jak powinny wyglądać przetargi na K-GESUT i ZSIN II? Pokaże dialog techniczny

Zgodnie z zapowiedziami Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił dialog techniczny będący przygotowaniem do ogłoszenia przetargów na prace geodezyjne w ramach wartych 240 mln zł projektów K-GESUT oraz ZSIN faza II.


Jak powinny wyglądać przetargi na K-GESUT i ZSIN II? Pokaże dialog techniczny

Przedmiotem przygotowywanych zamówień publicznych będzie:
1) Wykonanie prac geodezyjnych niezbędnych do przeprowadzenia modernizacji EGiB dla wybranych jednostek ewidencyjnych lub obrębów ewidencyjnych oraz opracowanie i wyłożenie do wglądu zainteresowanych projektu operatu opisowo-kartograficznego, udział w rozpatrzeniu zastrzeżeń zgłoszonych do tego operatu w trakcie jego wyłożenia oraz wykonanie prac geodezyjnych niezbędnych do wprowadzenia zmian w projekcie operatu opisowokartograficznego wynikających z uwzględnionych zastrzeżeń;
2) wykonania prac geodezyjnych, niezbędnych do konwersji i aktualizacji danych EGiB w jednostkach ewidencyjnych, które nie zostały objęte programem modernizacji w ramach tego zamówienia oraz innych zamówień realizowanych przez organy powiatu;
3) utworzenia inicjalnych powiatowych baz GESUT zgodnych z pojęciowym modelem danych GESUT oraz włączenie tych baz do krajowej bazy GESUT;
4) utworzenia baz BDOT500, zgodnych z pojęciowym modelem danych BDOT500, dla wybranych jednostek ewidencyjnych powiatów objętych modernizacją ewidencji gruntów i budynków lub działaniami mającymi na celu utworzenie inicjalnej powiatowej bazy GESUT.

Celem dialogu technicznego jest uzyskanie informacji między innymi w zakresie:
1) jednoznaczności opisu przedmiotu zamówienia zaproponowanego przez GUGiK;
2) określenia czynników determinujących techniczną jakość oraz ekonomiczną wartość ofert (m.in. podział na etapy, zakres obszarowy umów, wymagania kontroli wewnętrznej, warunki stawiane wykonawcom, kryteria oceny ofert);
3) określenia zakresu i warunków umowy w stosunku do dotychczas stosowanej umowy w ramach projektu ZSiN faza I (etapy prac, warunki płatności, kary umowne, zasady odbioru itp.);
4) zdefiniowania najlepszych i najnowszych rozwiązań technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych w dziedzinie właściwej dla przedmiotu dialogu.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w dialogu można składać do 20 stycznia. Sam dialog rozpocznie się 22 stycznia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
......... Ciekawe gdzie znajdzie pracę GGK i jego doradcy , pewno w firmie mającej ISO.
odpowiedz zgłoś
... dlatego wykonawcy rzeczonych gesutów robią to na dwa (optymistycznie) sposoby: wszystkie sieci jednego ciśnienia, a później losowo zmieniają część na inne lub od razu losowo generują parametr ciśnienie. Średnica też nie jest istotnym parametrem, więc hulaj dusza, piekła nie ma - przecież zamawiający i tak tego nie sprawdza. Dopiero jak dochodzi do projektowania, to przychodzi zimny prysznic, ale kogo to tak naprawdę interesuje ? kasa dawno popłynęła.
 1 
odpowiedz zgłoś
Gazownik to nie Norwegia, znacznie bogatsze od nas państwo, która wielokrotnie na słynnych konferencjach elbląskich chwaliła się modelem rozproszonym, który jest tani i funkcjonalny. Nie, tutaj musi być centrum obliczeniowe, superkomputer na Wspólnej i woźny trzymający wszystkie klucze. A w ogóle to jacy gestorzy? Geodezja nic nie wie o gestorach, przecież mamy GESUT;)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
A gestorzy Ciekawe, czy ktokolwiek pomyśli o roli gestorów sieci w całym tym przedsięwzięciu. Pewnie nie, a szkoda.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
czekamy a kiedy w Gdańsku zaczną się sensowne przetargi? Kiedy Panowie tam rozpoczną działania?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS