wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-05-19| Geodezja, GIS, Przetargi, Software

Kto chce wdrożyć Moduł SDI w gminach?

Dzisiaj (19 maja) odbyło się otwarcie ofert w przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, który zakłada wdrożenie Modułu SDI nawet w 300 gminach.


Kto chce wdrożyć Moduł SDI w gminach?

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje rozbudowę infrastruktury na potrzeby hostowania Modułu SDI*, w tym dostawę serwerów kasetowych, rozbudowę macierzy dyskowej oraz instalację oprogramowania. Cześć druga przetargu dotyczy natomiast wdrożenia w 75 gminach lokalnych węzłów infrastruktury informacji przestrzennej z wykorzystaniem Modułu SDI, a także zapewnienia wsparcia dla jego użytkowników. GUGiK przewiduje, że w ramach zamówienia opcjonalnego może zlecić wdrożenie węzłów IIP w kolejnych 225 gminach. Na realizację prac zamawiający przeznaczył odpowiednio 1,494 mln zł brutto (część I) oraz 1,459 mln zł (część II).

W postępowaniu wpłynęło 5 ofert:
• część I – Qumak Warszawa (1,370 mln zł, 91,7% budżetu); Eskom IT Warszawa (1,488 mln zł, 99,6%);
• część II – OPEGIEKA Elbląg (0,974 mln zł, 66,8%); Netland Olsztyn (1,370 mln zł, 93,9%); SmallGIS Kraków (1,382 mln zł, 94,8%).

* Moduł SDI jest pakietem oprogramowania przygotowanym przez firmę Intergraph Polska na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. W założeniu jest ono udostępniane bezpłatnie chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS