wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-19| Geodezja, GIS, Przetargi, Software

Moduł SDI trafi do gmin

Wdrożenie Modułu SDI nawet w 300 gminach zakłada ogłoszony właśnie przetarg Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.


Moduł SDI trafi do gmin <br />
fot. SOPZ przetargu
fot. SOPZ przetargu

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuję rozbudowę infrastruktury na potrzeby hostowania Modułu SDI*, w tym dostawę serwerów kasetowych, rozbudowę macierzy dyskowej oraz instalację oprogramowania. Wartość prac szacowana jest na 1,46 mln zł netto. Mają one zostać zrealizowane do połowy września br.

W ramach drugiej części zamówienia należy wdrożyć w 75 gminach lokalne węzły infrastruktury informacji przestrzennej z wykorzystaniem Modułu SDI, a także zapewnić wsparcie dla jego użytkowników. GUGiK przewiduje, że w ramach zamówienia opcjonalnego może zlecić wdrożenie węzłów IIP w kolejnych 225 gminach. Szacunkowy koszt tych prac to 1,4 mln zł netto. Termin ich ukończenia wyznaczono na listopad br.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 30 tys. (cz. I) oraz 12 tys. zł (cz. II) można składać do 27 kwietnia. Dla części I kryteriami wyboru ofert będą cena (80%) oraz termin realizacji (20%), a dla cz. II – cena (90%) oraz okres gwarancji (10%).

Zamówienie jest częścią projektu „TERYT 3 – Rozbudowa systemów do prowadzenia rejestrów adresowych”.

* Moduł SDI jest pakietem oprogramowania przygotowanym przez firmę Intergraph Polska na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. W założeniu jest ono udostępniane bezpłatnie chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ktoś ogarnia ile kasy kosztowały wszystkie projekty? I jakie przyniosły realne zyski dla gospodarki?
 1 
odpowiedz zgłoś
SDI by Sobiepaństwo Brawo Prezes! Sobiepaństwo (postępowanie samowolne, nieliczenie się z nikim i niczym; samowola, anarchia, arbitralność) ! Co tam kasa podatnika ! Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!
 1 
odpowiedz zgłoś
@Podatnika Wspiera, bo chce! A co Ciebie ma wspierać?
odpowiedz zgłoś
SDI Dlaczego GUGiK wspiera i finansuje komercyjne oprogramowanie w administracji? Przecież do udostępniania danych z wykorzystaniem usług WMS wystarczyłoby otwarte, bezpłatne oprogramowanie (np. MapServer). Zamiast Geomedia Pro za 7500 baksów mamy QGIS za 0 baksów !!!!
 1 
odpowiedz zgłoś
gminy aż piszczą słyszałam, że dziś się telefony rozdzwoniły w centrali, takie jest parcie na moduł w terenie.
 1 
odpowiedz zgłoś
a intergraf się już z panami umówił i działają. Czy naprawdę nikt nie widzi co się dzieje na styku BGWM, GGK intergraf? Projekty matra, powstanie KOLa, UMM, moduł SDI. proponuję nadac firmie statut jednostki naukowo badawczej, skoro i tak rozwija systemy za pieniądze unijne:)
odpowiedz zgłoś
nie ma, koń zeżarł.
odpowiedz zgłoś
lista gmin czy ktoś wie gdzie jest lista gmin??
odpowiedz zgłoś
... jak widać na konia, czy tam qńa, licencji nie potrzeba
odpowiedz zgłoś
Delirka MISIA! cytat: "zamówień ZP/BO-4-2500-28/IZ-5049/G2- 19.34/2011 lub ZP/BO-4-2500-27/IZ-5049/G2-19.38/2012 na ?Implementację węzłów Infrastruktury Informacji Przestrzennej w celu zapewnienia dostępu do danych i dokumentów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego" - a LICENCJA??????????????????????
odpowiedz zgłoś
~wioletta ! Jaki znowu QŃ ? (najkrócej pisany zwierz ) - przecie to MIŚ !!!
odpowiedz zgłoś
:-) oj tam, koń jaki jest każdy widzi. Najważniejsze jest, żeby tylko był. Przecież każdą kobyłę można ujeżdżać - tę darowaną też.
 1 
odpowiedz zgłoś
pod warunkiem że zamiast tego konia nie będziesz musiał zaraz kupić nowego. Za pełną cenę.
 1 
odpowiedz zgłoś
soft GeoMedia Professional 6.1 został wydany w 2008 roku. 7 lat w IT/GIS to przepaść technologiczna. A propos, czy producent jeszcze wspiera tę wersję? No cóż, pozostaje tylko dodać "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda"...
 1 
odpowiedz zgłoś
respect u mnie budzą nawet GeoMrespect :)
odpowiedz zgłoś
wiecie co ... Komponenty budzą RESPECT.
 1 
odpowiedz zgłoś
sdi No to Mazowieckie i Świętokrzyskie już odpadają ze względu na swoje projekty. Ciekaw jestem gdzie znajdą chętnych na coś takiego.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
:-) To prawda, piękny jest ten schemat.:-) Tylko dlaczego ludziki na nim buziek uśmiechniętych nie mają? Trzeba się przecież cieszyć, będziemy mieli węzły SDI we wszystkich gminach i to zgodne z wymogami prawa. Czy przez taki gminny węzeł SDI będzie można zamówić pizzę?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
piękne tylko ta kompromitacja projektotwórców się skończy, jak unia zacznie sprawdzać, dlaczego robi się projekt C ratujący projekt B ratujący projekt A :) I wszyscy solidarnie oddamy pieniążki jak za LPIS. Hop tra lala
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
czyli wydają nową kasę, żeby uzasadnić, że poprzednio dobrze wydali kasę, chociaż nie było chętnych na produkty projektu. Nie było? No to zrobimy przetarg i znajdzizemy tych chętnych! A co! Jesu co to jest!?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
jakby ktoś miał wątpliwość Moduł SDI to (zgodnie z SIWZ: Narzędzie umożliwiające gromadzenie i udostępnianie danych przestrzennych. Dysponentem oprogramowania jest Główny Urząd Geodezji i Kartografii, dostarczone w ramach realizacji przedmiotu zamówień ZP/BO-4-2500-28/IZ-5049/G2- 19.34/2011 lub ZP/BO-4-2500-27/IZ-5049/G2-19.38/2012 na ?Implementację węzłów Infrastruktury Informacji Przestrzennej w celu zapewnienia dostępu do danych i dokumentów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz wytworzenie dedykowanych narzędzi do obsługi modułów mapowych? oraz ZP/BO?4?2500?76/IZ?5049/G2?19.52/2012 dot. Rozwoju i usług administracji Uniwersalnym Modułem Mapowym na potrzeby projektu GEOPORTAL 2, składające się z poniższych komponentów: ? GeoMedia Professional 6.1; ? GeoIntegrator 3.4; ? GeoMedia WebMap Professional 6.1; ? GeoMedia SDI Pro 6.1; ? GeoMedia SDI Portal 6.1.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Oj Oj Oj ! Popatrzcie, przecież to tak ładnie wygląda! - na schemacie. :)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Były już parę lat temu węzły katastralne Jak udały się te powiatowe, wojewódzkie i krajowy węzeł katastralny. Jakie sa realne efekty? Mam nadzieję, że te kolejne nie okażą się węzłem ... gordyjskim.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
kto jest wybrańcem, ciekawe które to gminy dostąpią zaszczytu korzystania z tej aplikacji
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
kasa w kolejne błoto Ludzie, ogarnijcie się!! nie macie na co kasy wydawać ? zróbcie coś raz a porządnie, bo na chwile obecną porządnie to wam wychodzi wydawanie kasy na kolejne " coś" i " obiecanki, że będzie lepiej".....
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
25 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS