Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-02| Geodezja, Teledetekcja, Prawo, Przetargi, Kataster

Lubelskie na granicy


Lubelski inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Stanisław Kochański był gospodarzem spotkania na temat PHARE 2003 zorganizowanego 1 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Licznie uczestniczyli w nim geodeci powiatowi z regionu, a także przedstawiciele GUGiK, ARiMR oraz firm wykonujących wektoryzację map katastralnych związaną z modernizacją LPIS. Goście z Warszawy przekonywali geodetów powiatowych do aktywnego udziału w prowadzonych przez obie instytucje centralne pracach. Kluczowe dla powodzenia projektu jest bowiem przygotowywanie materiałów do wektoryzacji (co jest zadaniem PODGiK). Z kolei opracowania wynikowe powinny posłużyć w powiatach do zainicjowania modernizacji egib, a nie trafić na półki. Przedstawiciele administracji samorządowej dzielili się wątpliwościami związanymi z sensownością prowadzenia tych prac, problemami technicznymi oraz skarżyli się na braki finansowe i kadrowe.
Dzięki realizacji projektów GUGiK i ARiMR praktycznie cały region zyska zwektoryzowaną część graficzną egib. Ciekawostką jest, że lubelskie jest województwem granicznym, przez środek którego przebiega linia podziału między ortofotomapą 1:13 000 i 1: 26 000.
Więcej w kwietniowym numerze GEODETY.

geodezja

KPK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS