Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-01-25| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Wystartowała faza III budowy Zintegrowanego Systemu Katastralnego


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2008 r. Polska będzie miała najnowocześniejszy system katastralny w Europie – uważa ekspert unijny prof. Hans Knoop. Kierująca projektem Agnieszka Mizera zaznacza jednak, że więcej jest jeszcze do zrobienia, niż zrobiono do tej pory.

24 stycznia odbyło się w Warszawie zorganizowane przez GUGiK seminarium na temat III fazy budowy Zintegrowanego Systemu Katastralnego (ZSK) w ramach projektu PHARE 2003. W zakończonej właśnie fazie II (PHARE 2001) do Integrującej Platformy Elektronicznej – kręgosłupa całego systemu – podłączono 43 powiaty. Do końca lutego 2007 roku GUGiK planuje włączenie kolejnych 182. W trakcie uruchamiania są obecnie kontrakty na dostawę do tych powiatów sprzętu i oprogramowania oraz na konwersję i dostosowanie powiatowych baz ewidencyjnych do wymagań systemu katastralnego. Dostawcami sprzętu są: Softbank, Intertrading System Technology Mazowsze i Qumak-Selkom, a wykonawcami konwersji danych m.in.: Computerland, ComArch, OPEGIEKA Elbląg, Fin Skog Geomatics Int. z Gdyni i OPGK-i z Bydgoszczy, Koszalina i Olsztyna. Pozostałych 147 powiatów zostanie wciągniętych do ZSK w ramach projektu „Geoportal.gov.pl” współfinansowanego z unijnego funduszu ERDF, który pokryje 75% kosztów jego budowy.

Więcej w GEODECIE 2/2006. Zobacz także zdjęci w Fotogalerii.

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS