Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-01| Geodezja, Edukacja, Kataster

Scalanie gruntów w ramach SPO - stan realizacji


Właśnie ukazał się kolejny numer - 8/2006 (29) - informatora Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „SPOtkania tygodniowe”. Opublikowano w nim aktualne na 23 lutego dane dotyczące stanu realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”.

Jeśli chodzi o działanie 2.2. „Scalanie gruntów”, w stosunku do danych zamieszczonych we wcześniejszym biuletynie MRiRW nr 7/2006, aktualnych na 15 lutego br., nie zmieniła się liczba złożonych wniosków. Wciąż jest ich 32 i opiewają one na kwotę nieco ponad 102 mln zł (stanowi to 124,1% limitu przyznanych środków). Zaskakują natomiast inne dane dotyczące tego działania. I tak niczym nadzwyczajnym nie byłby wzrost liczby zawartych umów w stosunku do danych z poprzedniego numeru „SPOtkań" z 13 do 14, gdyby nie fakt, że kwota, na którą opiewają spadła (?!) z 48,5 mln zł (58,92% limitu) do 45,7 mln zł (55,59% limitu). Poza tym, choć wciąż złożono tylko 1 wniosek o płatność - przypomnę, że złożenie „wniosku o płatność” jest etapem pozyskiwania środków na dofinansowanie projektów scaleniowych bezpośrednio poprzedzającym realizację płatności - to obniżyła się (?!) kwota, na jaką on opiewa z 5,1 mln zł (6,2% limitu) do zaledwie 204,9 tys. zł (0,25% limitu). Czekamy zatem na wyjaśnienia MRiRW.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS