wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-26| GIS, Imprezy

Drony i modelowanie przestrzeni na Wrocławskim GIS Day

W tym roku po raz pierwszy Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska wspólnie organizowały obchody GIS Day. Hasło tegorocznej imprezy (19 listopada) to „GIS w przestrzeni”.


Drony i modelowanie przestrzeni na Wrocławskim GIS Day <br />
fot. Małgorzata Sukiennik
fot. Małgorzata Sukiennik
Już od godziny 9 na Politechnice Wrocławskiej organizatorzy w charakterystycznych niebieskich koszulkach witali uczestników. Dla każdego był przewidziany drobny upominek oraz przypinka z logo wydarzenia. Podczas rejestracji można było również wziąć udział w projekcie „Szpileczka 2.0”, wbijając w mapę Polski szpilkę, która reprezentowała nasze miejsce zamieszkania. Na tej podstawie powstanie interaktywna mapa uczestników GIS Day.

Uroczyste rozpoczęcie konferencji uświetnili m.in. geodeta województwa Robert Pajkert, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Iwona Nakonieczna oraz prodziekani Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prof. dr hab. inż. Lech Gładysiewicz i dr inż. Stanisław Ślusarczyk.

O godzinie 10, gdy rozpoczęła się pierwsza sesja referatowa, 300 osobowa sala konferencyjna była wypełniona niemal w całości. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele firm i instytucji związanych z informacją przestrzenną, studenci oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Prelekcje poświęcone były m.in. prognozowaniu zagrożenia powodziowego w czasie rzeczywistym, autonomicznym platformom latającym oraz tworzeniu geoportalu Karkonoskiego Parku Narodowego. W przerwach można było rozwiązać GIS-ową wykreślankę oraz zwiedzić stoiska, na których prezentowali się: Softline Plus, Apogeo, Geotronics, Intergraph, Koło Naukowe JEDI z Politechniki Wrocławskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Rozwiązano również konkurs na Wrocławskie StoryMaps, a laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Geocaching, czyli poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS, który zgromadził aż 200 uczestników. W trakcie sesji warsztatowych można było dowiedzieć się jak stworzyć mapę w aplikacji ArcGIS Online, wykorzystać GIS w analizach przyrodniczych, analizować rastry i tworzyć ModelBuilder w ArcGIS, zeskanować otaczającą nas przestrzeń, a następnie zamodelować ją w oprogramowaniu Agisoft.W organizację wydarzenia zaangażowały się: Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego UWr oraz Koło Naukowo-Badawcze GIS i Koło Naukowe Grupa Młodych Geodetów PWr. Patronat medialny objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Kolejna edycja Wrocławskiego GIS Day odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim.

Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS