wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-26| GIS, Imprezy

Drony i modelowanie przestrzeni na Wrocławskim GIS Day

W tym roku po raz pierwszy Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska wspólnie organizowały obchody GIS Day. Hasło tegorocznej imprezy (19 listopada) to „GIS w przestrzeni”.


Drony i modelowanie przestrzeni na Wrocławskim GIS Day <br />
fot. Małgorzata Sukiennik
fot. Małgorzata Sukiennik
Już od godziny 9 na Politechnice Wrocławskiej organizatorzy w charakterystycznych niebieskich koszulkach witali uczestników. Dla każdego był przewidziany drobny upominek oraz przypinka z logo wydarzenia. Podczas rejestracji można było również wziąć udział w projekcie „Szpileczka 2.0”, wbijając w mapę Polski szpilkę, która reprezentowała nasze miejsce zamieszkania. Na tej podstawie powstanie interaktywna mapa uczestników GIS Day.

Uroczyste rozpoczęcie konferencji uświetnili m.in. geodeta województwa Robert Pajkert, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Iwona Nakonieczna oraz prodziekani Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prof. dr hab. inż. Lech Gładysiewicz i dr inż. Stanisław Ślusarczyk.

O godzinie 10, gdy rozpoczęła się pierwsza sesja referatowa, 300 osobowa sala konferencyjna była wypełniona niemal w całości. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele firm i instytucji związanych z informacją przestrzenną, studenci oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Prelekcje poświęcone były m.in. prognozowaniu zagrożenia powodziowego w czasie rzeczywistym, autonomicznym platformom latającym oraz tworzeniu geoportalu Karkonoskiego Parku Narodowego. W przerwach można było rozwiązać GIS-ową wykreślankę oraz zwiedzić stoiska, na których prezentowali się: Softline Plus, Apogeo, Geotronics, Intergraph, Koło Naukowe JEDI z Politechniki Wrocławskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Rozwiązano również konkurs na Wrocławskie StoryMaps, a laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Geocaching, czyli poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS, który zgromadził aż 200 uczestników. W trakcie sesji warsztatowych można było dowiedzieć się jak stworzyć mapę w aplikacji ArcGIS Online, wykorzystać GIS w analizach przyrodniczych, analizować rastry i tworzyć ModelBuilder w ArcGIS, zeskanować otaczającą nas przestrzeń, a następnie zamodelować ją w oprogramowaniu Agisoft.W organizację wydarzenia zaangażowały się: Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego UWr oraz Koło Naukowo-Badawcze GIS i Koło Naukowe Grupa Młodych Geodetów PWr. Patronat medialny objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Kolejna edycja Wrocławskiego GIS Day odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim.

Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt