wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-25| GIS, Imprezy

GIS Day na czterech lubelskich uczelniach

Zastosowania GIS w naukach humanistycznych, środowiskowych, przyrodniczych i inżynieryjnych zaprezentowano 19 listopada br. w ramach obchodów GIS Day w Lublinie.


GIS Day na czterech lubelskich uczelniach <br />
fot. Mateusz Zawadzki
fot. Mateusz Zawadzki
Po raz pierwszy w obchodach wzięły udział cztery lubelskie uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnika Lubelska. W organizację i prowadzenie GIS Day zaangażowane były także: Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków „GeoIT” UMCS oraz Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Architektury i Ekologii Krajobrazu UP w Lublinie.

Tegoroczne obchody obfitowały w szeroką gamę wydarzeń wynikających ze zróżnicowanego charakteru środowisk zajmujących się tematyką systemów informacji przestrzennej. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS zaproponował uczniom lubelskich szkół średnich komputerowe warsztaty geoinformacyjne oraz grę terenową „Znajdź się w terenie”.

Uczelnie o profilach przyrodniczym i technicznym (Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska) prezentowały nowości technologiczne, demonstrując możliwości skaningu laserowego i wykorzystania danych LIDAR w badaniach naukowych (sesja referatowa i warsztaty tematyczne).

Innowacyjna okazała się konferencja zorganizowana przez historyków z Pracowni Geoinformacji Historycznej KUL, gdzie pokazane zostały najnowsze wyniki badań o przeszłości z wykorzystaniem narzędzi GIS. (Historical) GIS Day był organizowany po raz pierwszy w Polsce i od razu wzbudził duże zainteresowanie w środowisku naukowym.

Mateusz Zawadzki i Andrzej Wołoszkiewicz (Pracownia Geoinformacji Historycznej KUL), Łukasz Chabudziński (Pracownia Geoinformacji UMCS)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt