wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-25| GIS, Imprezy

GIS Day na czterech lubelskich uczelniach

Zastosowania GIS w naukach humanistycznych, środowiskowych, przyrodniczych i inżynieryjnych zaprezentowano 19 listopada br. w ramach obchodów GIS Day w Lublinie.


GIS Day na czterech lubelskich uczelniach <br />
fot. Mateusz Zawadzki
fot. Mateusz Zawadzki
Po raz pierwszy w obchodach wzięły udział cztery lubelskie uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnika Lubelska. W organizację i prowadzenie GIS Day zaangażowane były także: Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków „GeoIT” UMCS oraz Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Architektury i Ekologii Krajobrazu UP w Lublinie.

Tegoroczne obchody obfitowały w szeroką gamę wydarzeń wynikających ze zróżnicowanego charakteru środowisk zajmujących się tematyką systemów informacji przestrzennej. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS zaproponował uczniom lubelskich szkół średnich komputerowe warsztaty geoinformacyjne oraz grę terenową „Znajdź się w terenie”.

Uczelnie o profilach przyrodniczym i technicznym (Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska) prezentowały nowości technologiczne, demonstrując możliwości skaningu laserowego i wykorzystania danych LIDAR w badaniach naukowych (sesja referatowa i warsztaty tematyczne).

Innowacyjna okazała się konferencja zorganizowana przez historyków z Pracowni Geoinformacji Historycznej KUL, gdzie pokazane zostały najnowsze wyniki badań o przeszłości z wykorzystaniem narzędzi GIS. (Historical) GIS Day był organizowany po raz pierwszy w Polsce i od razu wzbudził duże zainteresowanie w środowisku naukowym.

Mateusz Zawadzki i Andrzej Wołoszkiewicz (Pracownia Geoinformacji Historycznej KUL), Łukasz Chabudziński (Pracownia Geoinformacji UMCS)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS