wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-24| GIS, Imprezy

Nie tylko gry i konkursy na GIS Day w Lublinie

W obchodach GIS Day na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (19 listopada) uczestniczyli zarówno studenci, jak i uczniowie liceów ogólnokształcących.


Nie tylko gry i konkursy na GIS Day w Lublinie <br />
fot. Adam Stępniak
fot. Adam Stępniak
Po pierwszej sesji wykładowej odbył się pokaz skaningu laserowego za pomocą instrumentu Leica Nova oraz prezentacja dotycząca wykorzystania GIS-u w geodezji, w tym zarządzaniu bazami GESUT, EGiB oraz w gospodarce nieruchomościami. Równolegle członkowie Geodezyjnego Koła Naukowego „Equator” prowadzili liczne gry i konkursy. Wśród nich na uwagę zasługuje pokaz sprzętu geodezyjnego, w trakcie którego uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tyczeniu napisu GIS.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych odbył się również Geocaching – poszukiwanie skarbów za pomocą mapy, opisów topograficznych i innych wskazówek. Uwagę przyciągały także postery związane z GIS-em, liczne konkursy z nagrodami, w tym krzyżówki i quizy tematyczne. Goście wydarzenia mogli także wysłuchać prezentacji dotyczących tworzenia Story Maps (mapy wycieczki), jak również wdrożeń firmy GIS-Expert (dotyczących m.in. potencjału solarnego na dachach budynków, tworzenia lokalnych geoportali) oraz zobaczyć SIP Portu Lotniczego Lublin. Na zakończenie obchodów przeprowadzono warsztaty dotyczące tworzenia prostej mapy w internecie za pomocą licznych geoportali i serwisów mapowych.

Organizatorem konferencji było Geodezyjne Koło Naukowe „Equator”. Patronat nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Patrycja Pochwatka (Geodezyjne Koło Naukowe ?Equator?)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS