wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-25| GIS, Imprezy

GIS Day na słodko w Gdańsku

Organizowany po raz trzeci na Politechnice Gdańskiej Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej zgromadził 20 listopada br. liczne grono sympatyków GIS-u i pozwolił na wymianę doświadczeń z zakresu zarządzania przestrzenią.


GIS Day na słodko w Gdańsku <br />
fot. Alicja Byzdra
fot. Alicja Byzdra
W trakcie tegorocznej konferencji uczestnicy wysłuchali 9 referatów o szerokim spektrum tematycznym. Program obejmował wykłady dotyczące wykorzystania GIS-u w wielu dziedzinach, takich jak nauki przyrodnicze w tym biologia morska, o których mówili prelegenci z Uniwersytetu Gdańskiego. Przedstawiciele firmy Esri, głównego inicjatora polskiego GIS Day'a, opowiadali o oprogramowaniu ArcGIS, natomiast w godzinach porannych poprowadzili warsztaty praktyczne. Wśród poruszanych tematów znalazły się również zastosowania GIS-u do wyznaczania zasięgu fali powodziowej, czy też badanie wpływu pokrycia terenu na zróżnicowanie temperatury na Ziemi. Firma Nowa Energia zapoznała uczestników z procesem planowania budowy farm wiatrowych, natomiast referat OPEGIEKA Elbląg dotyczył opracowań GIS z użyciem dronów – nowoczesnej technologii spotykającej się ze stale rosnącym zainteresowaniem. Serię wykładów zakończyła prezentacja mobilnych rozwiązań GPS przygotowana przez firmę Apogeo.

Równocześnie z trwającymi wykładami w innej części Politechniki Gdańskiej odbyły się konkursy skierowane do szerokiego grona studentów oraz licealistów. Młodzi pasjonaci GIS-u mogli sprawdzić swoje siły w quizie testującym znajomość państw na świecie, a także wziąć udział w geograficznym „1 z 10”. Oba konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem, do czego mogły przyczynić się liczne nagrody rzeczowe, takie jak: dysk twardy, odtwarzacz mp4, słuchawki, pendrive'y, bidony, koszulki i notesy, a także kilogramy słodyczy ufundowane przez firmę Esri Polska oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich.


fot. Alicja Byzdra

Zwieńczeniem obchodów był tort dla wszystkich uczestników, którzy opuścili teren Politechniki Gdańskiej wyraźnie zadowoleni z tegorocznego Światowego Dnia GIS-u.

Organizatorami tegorocznego GIS Day’a były trzy koła naukowe: Hevelius i GeoVision z Politechniki Gdańskiej oraz GISoteka z Uniwersytetu Gdańskiego.

Piotr Czubek


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS