wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-25| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS - moje hobby, moja praca

Takie hasło przyświecało obchodom GIS Day na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego (20 listopada br.).


GIS - moje hobby, moja praca <br />
fot. Marzena Nowak
fot. Marzena Nowak

Wzięli w nich udział uczniowie, studenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas wykładów swoją wiedzą dzielili się nie tylko pracownicy uczelni, ale także przedstawiciele firm Esri Polska czy GISPartner oraz instytucji publicznych, jak Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej czy Powiatowy Zakład Katastralny we Wrocławiu. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz bezzałogowego statku powietrznego w warunkach laboratoryjnych. Członkowie KNS Geografii dołożyli starań, by goście byli zadowoleni z dnia spędzonego z GIS-em. Podczas przerw uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się ze zbiorami kartograficznymi uczelni czy sprzętem geodezyjnym, a także uczestniczyć w grach edukacyjnych, za udział w których można było otrzymać atrakcyjne nagrody.

W ramach GIS Day odbyły się również kameralne warsztaty pod hasłem „ArcGIS Online, czyli Twój GIS w sieci” oraz „Analizy przestrzenne w badaniach przyrodniczych”, które cieszyły się ogromną popularnością wśród studentów i pracowników innych wydziałów. Nie zabrakło także tradycyjnego tortu.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego przy współpracy z Zakładem Geoinformatyki i Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Agata Deptuła


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS