wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-20| GIS, Ludzie, Imprezy

Książka spod lady

Publikacja „Informacja przestrzenna dla samorządów terytorialnych” pod redakcją prof. Stanisława Białousza nie będzie, niestety, dostępna na rynku. Profesor wyraził nadzieję, że odpowiednie władze zauważą potrzebę wydania monografii w nakładzie odpowiadającym potrzebom samorządu terytorialnego.


Książka spod lady <br />
KPK
KPK

Prezentacja książki, która odbyła się dzisiaj (20 listopada) w Klubie Absolwenta Politechniki Warszawskiej, zgromadziła grono przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz blisko 20 autorów publikacji. W spotkaniu uczestniczyli również prorektor Politechniki Warszawskiej prof. Władysław Wieczorek oraz dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii prof. Alina Maciejewska.

Książka licząca 450 stron formatu A4 została wydrukowana w pełnym kolorze. Publikacja jest wynikiem badań w projekcie rozwojowym MNiSW „Metodyka projektowania, tworzenia i eksploatacji Systemów Informacji Przestrzennej dla samorządów gminnych i powiatowych”, który był realizowany w latach 2009-13 na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Prace prowadzono przy udziale pracowników, studentów, a także ekspertów spoza uczelni.

Jak napisał we wstępie kierujący projektem prof. Stanisław Białousz, wyniki miały służyć gminom i powiatom ziemskim, dlatego w realizacji badań brali udział pracownicy urzędów gmin i starostw jako konsultanci i współwykonawcy badań. Najściślej współpracowano z gminami Brańszczyk i Długosiodło oraz powiatami wyszkowskim i ostrołęckim.


Podczas prezentacji profesor wymieniał po kolei osoby, które przyczyniły się do powstania tej publikacji, do każdej kierując ciepłe słowa. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali egzemplarze książki.

W drugiej części spotkania odbyła się… degustacją młodego wina beaujolais. Miłym akcentem końcowym było oryginalne podziękowanie złożone przed dziekan Alinę Maciejewską na ręce prof. Stanisława Białousza za 52 lata pracy na Wydziale (fot. poniżej)

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Cały nakład został rozdany na spotkaniu ? Może to i lepiej urzędnicy nie będą się głowić nad GML.
 1 
odpowiedz zgłoś
szanuję profesora ale robienie białego kruka z tego opracowania to lekka przesada.
 2 
odpowiedz zgłoś
podpowiedź dla pana profesora File > Save as PDF.
 4 
odpowiedz zgłoś
książka książką ale czy można gdzieś sprawdzić ile MNiSW wyłożyło na ten projekt i jakie, poza oczywiście tą książką, są efekty dla nas, obywateli? Szanuję pracę naukowców, ale dla mnie liczy się pierwiastek praktyczny
 2 
odpowiedz zgłoś
a może przyjąć standardy zagraniczne i w takim razie opublikować książkę w wersji cyfrowej?
 3 
odpowiedz zgłoś
Brańszczyk A oni w końcu doczekali się tego SIP-u w gminie? działa? można to gdzieś zobaczyć w sieci? Czy może powstało już tyle super koncepcji (bo to i studenci, i Profesor), że nie widzą którą najlepsza?
 3 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS