wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-09| Teledetekcja, Imprezy

Artystyczne akcenty z Polski na europejskiej konferencji laserowej

Już 11 listopada w Amsterdamie rusza połączona konferencja SPAR Europe oraz ELMF poświęcona skanowaniu laserowemu. Swoja wystąpienia będzie miało na niej 90 ekspertów, w tym jeden z Polski.


Artystyczne akcenty z Polski na europejskiej konferencji laserowej

Będzie to Patryk Kizny z firmy LookyCreative – w branży geodezyjnej znany zapewne znacznie mniej niż w filmowej. Podczas konferencji będzie mówił o swojej najnowszej krótkometrażowej produkcji pt. „Rebirth” poświęconej zabytkowemu kościołowi w Żeliszowie pod Bolesławcem. Przed wojną korzystali z niego niemieccy protestanci. Budowla mogła wówczas pomieścić nawet 4 tys. wiernych. Po wojnie kościół popadł jednak w ruinę.

Wyjątkowość tego miejsca była tematem wcześniejszego filmy Kiznego pt. „The Chapel”. To właśnie po tym filmie, nakręconym w 2010 r., kościół stał się atrakcją turystyczną okolicy. Jak reżyser zwierzał się w sierpniu br. portalowi Gazeta.pl, po pierwszym filmie czuł pewien niedosyt. – Historię świątyni chciałem opowiedzieć szerzej, głębiej i ciekawiej. Dowiedziałem się o skanowaniu laserowym i wtedy skrystalizowała się wizja tego filmu – opowiadał serwisowi.

Przypomnijmy, że w tym roku dwie najważniejsze europejskie konferencje poświęcone skanowaniu laserowemu, czyli SPAR Europe oraz European LiDAR Mapping Forum, będą organizowane wspólnie. To efekt przejęcia przez SPAR Point Group organizatorów międzynarodowego oraz europejskiego forum lidarowego (ILMF i ELMF).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jakieś zdjęcia można? prosimy o jakieś zdjęcia Polaków, którzy są na miejscu. Dzięki
odpowiedz zgłoś
@redakcja Polska firma Apeks jest wsrod wystawcow: http://goo.gl/NHRM63
odpowiedz zgłoś
OCB? O kogo chodzi? http://bit.ly/1bgDp8k ?
odpowiedz zgłoś
... To nic ze druga firma z Polski prowadzi na SPARze wasztaty ze skanowania przemyslowego .. Po co o tym wspominac....
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS