Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-09-05| Geodezja, Sprzęt, Edukacja

Wyprawa Bari z wizytą w pracowni Heinricha Wilda

Dobiegła końca wyprawa Bari 2013 organizowana przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta. Po wykonaniu pomiarów na terenie pałacu Pena w portugalskiej Sintrze nadszedł czas powrotu. Zanim jednak uczestnicy dojechali do Polski, 3 września zawitali do szwajcarskiego Herrbrugg w dolinie Renu.


Wyprawa Bari z wizytą w pracowni Heinricha Wilda <br />
fot.: Paweł Pałka (KNG ?Dahlta?)
fot.: Paweł Pałka (KNG ?Dahlta?)
W tym malowniczym miasteczku w 1921 roku Heinrich Wild założył firmę Wild, której nazwę pod koniec lat 80. zmieniono na Leica. Celem wizyty, podobnie jak w przypadku poprzednich wypraw Bari, było zapoznanie się z procesami technologicznymi w fabryce tej firmy.

Warto zauważyć, że od lat 70. wiele się w tej kwestii zmieniło, a główną produkcję przeniesiono do Azji. Mimo to szwajcarski ośrodek nadal pozostaje ważną placówką badawczo-projektową. Ponadto najważniejsze elementy instrumentów, czyli optyka, w dalszym ciągu są wytwarzane w Herrbrugg. Również wszystkie testy i kalibracje nadal są tutaj przeprowadzane. Po zwiedzeniu departamentów zajmujących się sprawdzaniem tachimetrów, kamer lotniczych i skanerów laserowych uczestników wyprawy zaproszono na pokaz najmłodszego dziecka firmy Leica, tachimetru MS50, w trakcie którego skupiono się prezentacji wielofunkcyjności tego instrumentu.


Wizyta w Herrbrugg zakończyła się obiadem, po którym nastąpiła wymiana upominków. Następnie uczestnicy wyprawy wyruszyli do Krakowa, gdzie dotarli 4 września. W ten sposób zakończyła się XV Wyprawa Bari, której głównym celem było pozyskanie danych do stworzenia dokumentacji architektonicznej pałacu Pena w Sintrze.

Partnerem XV wyprawy BARI jest firma MGGP S.A. z Tarnowa, a sponsorami: OPGK z Opola, Softline z Wrocławia, SGP oddział w Krakowie oraz 3DTotal z Portugalii. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Michał Buczek (KNG Dahlta)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama