W tym malowniczym miasteczku w 1921 roku Heinrich Wild założył firmę Wild, której nazwę pod koniec lat 80. zmieniono na Leica. Celem wizyty, podobnie jak w przypadku poprzednich wypraw Bari, było zapoznanie się z procesami technologicznymi w fabryce tej firmy.
Warto zauważyć, że od lat 70. wiele się w tej kwestii zmieniło, a główną produkcję przeniesiono do Azji. Mimo to szwajcarski ośrodek nadal pozostaje ważną placówką badawczo-projektową. Ponadto najważniejsze elementy instrumentów, czyli optyka, w dalszym ciągu są wytwarzane w Herrbrugg. Również wszystkie testy i kalibracje nadal są tutaj przeprowadzane. Po zwiedzeniu departamentów zajmujących się sprawdzaniem tachimetrów, kamer lotniczych i skanerów laserowych uczestników wyprawy zaproszono na pokaz najmłodszego dziecka firmy Leica, tachimetru MS50, w trakcie którego skupiono się prezentacji wielofunkcyjności tego instrumentu.
Wizyta w Herrbrugg zakończyła się obiadem, po którym nastąpiła wymiana upominków. Następnie uczestnicy wyprawy wyruszyli do Krakowa, gdzie dotarli 4 września. W ten sposób zakończyła się XV Wyprawa Bari, której głównym celem było pozyskanie danych do stworzenia dokumentacji architektonicznej pałacu Pena w Sintrze.
Partnerem XV wyprawy BARI jest firma MGGP S.A. z Tarnowa, a sponsorami: OPGK z Opola, Softline z Wrocławia, SGP oddział w Krakowie oraz 3DTotal z Portugalii. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.