wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-05| Geodezja, Sprzęt, Edukacja

Wyprawa Bari z wizytą w pracowni Heinricha Wilda

Dobiegła końca wyprawa Bari 2013 organizowana przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta. Po wykonaniu pomiarów na terenie pałacu Pena w portugalskiej Sintrze nadszedł czas powrotu. Zanim jednak uczestnicy dojechali do Polski, 3 września zawitali do szwajcarskiego Herrbrugg w dolinie Renu.


Wyprawa Bari z wizytą w pracowni Heinricha Wilda <br />
fot.: Paweł Pałka (KNG ?Dahlta?)
fot.: Paweł Pałka (KNG ?Dahlta?)
W tym malowniczym miasteczku w 1921 roku Heinrich Wild założył firmę Wild, której nazwę pod koniec lat 80. zmieniono na Leica. Celem wizyty, podobnie jak w przypadku poprzednich wypraw Bari, było zapoznanie się z procesami technologicznymi w fabryce tej firmy.

Warto zauważyć, że od lat 70. wiele się w tej kwestii zmieniło, a główną produkcję przeniesiono do Azji. Mimo to szwajcarski ośrodek nadal pozostaje ważną placówką badawczo-projektową. Ponadto najważniejsze elementy instrumentów, czyli optyka, w dalszym ciągu są wytwarzane w Herrbrugg. Również wszystkie testy i kalibracje nadal są tutaj przeprowadzane. Po zwiedzeniu departamentów zajmujących się sprawdzaniem tachimetrów, kamer lotniczych i skanerów laserowych uczestników wyprawy zaproszono na pokaz najmłodszego dziecka firmy Leica, tachimetru MS50, w trakcie którego skupiono się prezentacji wielofunkcyjności tego instrumentu.


Wizyta w Herrbrugg zakończyła się obiadem, po którym nastąpiła wymiana upominków. Następnie uczestnicy wyprawy wyruszyli do Krakowa, gdzie dotarli 4 września. W ten sposób zakończyła się XV Wyprawa Bari, której głównym celem było pozyskanie danych do stworzenia dokumentacji architektonicznej pałacu Pena w Sintrze.

Partnerem XV wyprawy BARI jest firma MGGP S.A. z Tarnowa, a sponsorami: OPGK z Opola, Softline z Wrocławia, SGP oddział w Krakowie oraz 3DTotal z Portugalii. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Michał Buczek (KNG Dahlta)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS