wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Edukacja

BARI 2013: do biegu, gotowi?

W dniach 15-17 lipca studenci z Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” brali udział w szkoleniu z inwentaryzacji architektonicznej zabytków. Miało ono przygotować ich merytorycznie do prac, jakie będą wykonywać podczas zaplanowanej na sierpień XV Wyprawy BARI.


BARI 2013: do biegu, gotowi? <br />
fot.: Paweł Pałka (KNG ?Dahlta?)
fot.: Paweł Pałka (KNG ?Dahlta?)

Szkolenie poprowadziła Magdalena Brodzińska. W pierwszym dniu studenci zapoznali się z samą technologią wykonywania inwentaryzacji zabytków – zarówno z metodami pomiarów terenowych, jak i sporządzania końcowego opracowania. Szczególną uwagę poświęcono przekrojom i rzutom, gdyż to one będą przedmiotem prac na Wyprawie BARI w Sintrze (Portugalia).

Natomiast kolejne dwa dni pozwoliły na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Studenci zapoznali się z obsługą tachimetru Leica Viva TS11 i skanera Leica ScanStation C10 oraz wykonali próbny pomiar w gmachu głównym A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej. Podczas prac terenowych członków KNG „Dahlta” wspierał pracownik firmy MGGP SA z Tarnowa Sebastian Skalski. Uzyskane wyniki obserwacji wstępnie opracowano, by sprawdzić poprawność wykonanych pomiarów.

Pomiar próbny pozwolił studentom na konfrontację teorii z praktyką oraz na wyeliminowanie pierwszych napotkanych błędów i problemów. Wiedza uzyskana podczas tych trzech dni będzie nieoceniona podczas pomiarów właściwych w portugalskiej Sintrze.

Partnerem XV wyprawy BARI jest firma MGGP S.A. z Tarnowa, a sponsorami – OPGK z Opola oraz Softline z Wrocławia. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Więcej informacji o XV Wyprawie BARI na stronie internetowej: http://wyprawabari.agh.edu.pl

Szczepan Moskała (KNG ?Dahlta?)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS