Szkolenie poprowadziła Magdalena Brodzińska. W pierwszym dniu studenci zapoznali się z samą technologią wykonywania inwentaryzacji zabytków – zarówno z metodami pomiarów terenowych, jak i sporządzania końcowego opracowania. Szczególną uwagę poświęcono przekrojom i rzutom, gdyż to one będą przedmiotem prac na Wyprawie BARI w Sintrze (Portugalia).
Natomiast kolejne dwa dni pozwoliły na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Studenci zapoznali się z obsługą tachimetru Leica Viva TS11 i skanera Leica ScanStation C10 oraz wykonali próbny pomiar w gmachu głównym A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej. Podczas prac terenowych członków KNG „Dahlta” wspierał pracownik firmy MGGP SA z Tarnowa Sebastian Skalski. Uzyskane wyniki obserwacji wstępnie opracowano, by sprawdzić poprawność wykonanych pomiarów.
Pomiar próbny pozwolił studentom na konfrontację teorii z praktyką oraz na wyeliminowanie pierwszych napotkanych błędów i problemów. Wiedza uzyskana podczas tych trzech dni będzie nieoceniona podczas pomiarów właściwych w portugalskiej Sintrze.

Partnerem XV wyprawy BARI jest firma MGGP S.A. z Tarnowa, a sponsorami – OPGK z Opola oraz Softline z Wrocławia. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.
Więcej informacji o XV Wyprawie BARI na stronie internetowej: http://wyprawabari.agh.edu.pl