wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-19| Mapy, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Jubileusz profesora Makowskiego

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej zgromadziło się w piątek (16 grudnia) liczne grono naukowców, kartografów, przyjaciół prof. Andrzeja Makowskiego, by uczcić jego 80. urodziny.


Jubileusz profesora Makowskiego

Jubilat przybył wraz z żoną (na fot.) i krewnymi. Uroczystość poprowadził dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW prof. Witold Prószyński. Prorektor ds. studiów Politechniki prof. Franciszek Krok podziękował prof. Makowskiemu w imieniu władz uczelni za wieloletnią pracę, a dr hab. Paweł Pędzich z Zakładu Kartografii zaprezentował jego życiorys i osiągnięcia naukowe oraz zdjęcia z dawnych lat.

Przedstawiciel GUGiK przekazał życzenia od głównego geodety kraju Jolanty Orlińskiej. Składając gratulacje profesorowi, dodał, że właśnie jest drukowane rozporządzenie ws. BDOT. Załączniki zawierające symbole stosowane na mapach to w dużej mierze wkład profesora, pod którego kierunkiem powstało wzorcowe opracowanie cyfrowe – mapa topograficzna kraju w skali 1: 10 000. Z kolei Joanna Bac-Bronowicz, przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich, podziękowała profesorowi za naukę miłości do kartografii. Wręczyła mu akwarele, gdyż jego druga pasja i kierunek studiów to malarstwo. Ten wątek przewijał się wiele razy w czasie jubileuszu. Zresztą jego zainteresowania badawcze koncentrowały się na zagadnieniu barwy w kartografii.

Życzenia profesorowi złożyli również: prof. Jerzy Gaździcki, dr Andrzej Pachuta (w imieniu SGP), przedstawiciele różnych jednostek Politechniki Warszawskiej, licznych uczelni w Polsce (UW, UP we Wrocławiu, UWr., UP w Poznaniu, UMCS w Lublinie, AMW w Gdyni), komisji zakładowej „Solidarności” PW oraz Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego.

W swoim przemówieniu prof. Makowski wspomniał swoich dawnych profesorów i zaznaczył, że ten jubileusz to święto całego Zakładu Kartografii. Ponadto zaznaczył, że w nauce należy szukać prawdy, i jest to aktualne także w dobie rozwijających się technologii.

Barbara Stefańska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS