wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-02| Geodezja, GIS, Przetargi, Kataster

GUGiK zamawia wdrożenie K-GESUT

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg ograniczony o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln zł netto na prace związane z budową krajowej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (K-GESUT).


GUGiK zamawia wdrożenie K-GESUT <br />
fot. Geoportal Torunia
fot. Geoportal Torunia
Zamówienie będzie realizowane w pięciu etapach obejmujących:
Etap I: przygotowanie dokumentacji zarządczej; przeprowadzenie prac analitycznych i opracowanie: • katalogu obiektów wraz z atrybutami dla K-GESUT na bazie katalogu obiektów bazy danych GESUT, • schematu aplikacyjnego UML i GML dla K-GESUT, • standardu technicznego tworzenia map tematycznych infrastruktury technicznej sieci uzbrojenia terenu.
Etap II: wytworzenie i wdrożenie systemu zarządzania bazą danych K-GESUT, czyli:• opracowanie projektu funkcjonalnego i technicznego systemu zarządzania K-GESUT, • dostarczenie i wdrożenie oprogramowania; • przygotowanie dokumentacji systemu zarządzania K-GESUT, • szkolenia użytkowników.
Etap III: świadczenie usług administracji technicznej.
Etap IV: świadczenie usług asysty powdrożeniowej.
Etap V: świadczenie usług wsparcia gwarancyjnego.

Do kolejnego etapu za zostać zaproszonych 8 wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny w zakresie doświadczenia zawodowego (w opracowywaniu i wdrażaniu systemów GIS, bazodanowych, wykorzystujących szynę usług). Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać do 30 listopada. Na etapie składania ofert wadium wyniesie 64,5 tys. zł. Kryterium wyboru najkorzystniejszej będzie po połowie cena i koncepcja realizacji. Na wykonanie zamówienia przewidziano 14 miesięcy.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do dociekliwego Nie możesz widzieć tego w warunkach bo warunków technicznych tam nie ma. Zwracam uwagę, że przetarg jest w trybie ograniczonym co oznacza, że warunki techniczne zostaną przekazana wykonawcom na drugim etapie procedury. Ale w końcu jakie to ma znaczenie - w tym miejscu generalnie nie chodzi o wiedzę i fakty tylko o rzyganie więc rzygajmy sobie to takie przyjemne - bleeeeeeeeeeeeeeeeee. Dobranoc i miłych snów.
odpowiedz zgłoś
uchybienie Nie widzę w warunkach technicznych jaką grubością linii i jakim kolorem na mapie numerycznej rysować odcinek.... a to przecież podstawa w instrukcjach G-n (gdzie n = 1...10) karygodne uchybienie. Proponuję najpierw twórcom tych standardów zapoznanie się z definicjami obiektu bazy danych, jej postaciami normalnymi, specyfikacjami dot. atrybutów, poznanie zasad rozłącznej i zupełnej klasyfikacji obiektów w bazie, a dopiero w następnym kroku modelowanie. rozpisywanie przetargów zostawmy na koniec. Przy okazji uwaga: bazą danych gesut zarządza się tak samo jak każdą inną bazą danych przestrzennych (pod warunkiem, że w jakiejś kolejnej odsłonie będzie mieścić się w tej definicji).
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS