wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-07| Prawo

Sejm przyjął poprawki do Prawa wodnego

W środę (5 stycznia) Sejm przyjął większość z 15 poprawek zgłoszonych przez Senat do nowelizacji ustawy Prawo wodne, która implementuje na grunt krajowy tzw. dyrektywę powodziową. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.


Sejm przyjął poprawki do Prawa wodnego

Bezwzględną większością głosów posłowie odrzucili propozycję, aby Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Państwowy Instytut Geologiczny udostępniały nieodpłatnie informacje hydrologiczne i hydrogeologiczne nie tylko organom władzy publicznej i właścicielom wód, ale także – na podstawie odrębnych umów – szkołom wyższym oraz instytutom naukowo-badawczym. Postulat ten zgłosiła Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Zgodnie z zapisami dyrektywy powodziowej ustawa ta powinna być uchwalona jeszcze w 2009 roku. Z powodu tego opóźnienia Komisja Europejska pozwała w listopadzie ub.r. Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE. Dyrektywa zobowiązuje kraje członkowskie m.in. do sporządzenia wstępnej oceny ryzyka powodziowego (do 22 grudnia 2011 r.), a także opracowania map zagrożenia i ryzyka powodziowego (do 22 grudnia 2013 r.) oraz planów zarządzania ryzykiem powodziowym (do 22 grudnia 2015 r.).

Źródło: PAP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
brak zdrowego rozsądku Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nasi posłowie aspirują na przedstawicieli awangardy głupoty. Obecnie lwią część w budżetach projektów naukowych, zajmują zakupy danych od takich Instytucji, jak IMGiW oraz PIG, które powinny być dostępne za symboliczną opłatą, szczególnie na potrzeby prac badawczo - rozwojowych ... IMGiW oraz PIG to monopoliści na rynku danych, przy których niegdysiejsza dominacja TPSA wygląda niewinnie.
odpowiedz zgłoś
Kłody pod nogi To zdumiewające jak Polski rząd robi wszystko by pozbawić placówki naukowe dostępu do danych w oparciu, o które prowadzone są ważne dla rozwoju kraju badania. Brak możliwości bezpłatnego pozyskania informacji z IMGiW i PIG do potrzeb badawczych przez instytuty naukowo - badawcze to absurd. Część pieniędzy, z których są finansowane te instytucje idzie z naszych podatków. A obecnie sytuacja finansowa wielu uniwerków nie pozwala na zakup niezbędnych danych lub ogranicza takie możliwości w znacznym stopniu. Po prostu szkoda słów. Dobrze ze przynajmniej w Niemczech mozna teraz legalnie pracować bo przyszłość kraju nad Wisłą wcale nie wygląda różowo ;/
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS