wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-03| Mapy, Prawo, Instytucje

W Sejmie o nowelizacji prawa wodnego

W ubiegły piątek (26 listopada) Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo wodne, która na grunt polski ma implementować unijną dyrektywę powodziową. W poniedziałek (29 listopada) trafiła ona do Senatu.


W Sejmie o nowelizacji prawa wodnego <br />
fot. OKI Kraków
fot. OKI Kraków

Za przyjęciem projektu głosowało 390 posłów, a tylko dwóch było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Odrzucono natomiast poprawkę zaproponowaną przez PiS dotyczącą składek na rzecz spółek wodnych.

Niestety, dyrektywę powodziową wdrażamy ze sporym opóźnieniem. Dwa dni przed przyjęciem nowelizacji ustawy (24 listopada) Komisja Europejska pozwała za to nasz kraj do Trybunału Sprawiedliwości UE. Polska, podobnie jak inne państwa członkowskie UE, zobowiązana była wprowadzić te rozwiązania prawne do listopada 2009 r.

Na podstawie znowelizowanych przepisów Polska będzie musiała opracować wstępną ocenę ryzyka powodziowego oraz mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego. Terminarz ustalony w nowelizacji jest taki, jak w dyrektywie powodziowej. Najszybciej – do 22 grudnia 2011 r. – trzeba przygotować wstępną ocenę ryzyka powodziowego. Na tej podstawie zostaną określone rejony narażone na niebezpieczeństwo powodzi. Do 22 grudnia 2013 r. trzeba opracować mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego, a plany zarządzania ryzykiem powodziowym – do 22 grudnia 2015 r.

Projekt nowelizacji ustawy

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS