wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-06-18| GIS, Prawo, Instytucje

MŚ: mapy powodziowe będą na czas

Projekt ustawy implementującej dyrektywę powodziową, czyli zmiana ustawy Prawo wodne, w tym miesiącu został przyjęty przez Komitet Rady Ministrów.


MŚ: mapy powodziowe będą na czas <br />
fot. SAFER
fot. SAFER

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej akt ten powinien wejść w życie ponad pół roku temu (tj. do 26 listopada 2009 r.). W związku z opóźnieniami Komisja Europejska wystosowała w styczniu br. wobec Polski zarzuty w sprawie implementacji dyrektywy. Ministerstwo Środowiska zapewnia jednak, że wymagane przez wspólnotowe prawo opracowania powstaną na czas, gdyż zabezpieczono już środki finansowe na ten cel. Chodzi tutaj m.in. o wstępną ocenę ryzyka powodziowego (ma być gotowa do 2011 r.), mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego (do 2013 r.) oraz plany zarządzania ryzykiem powodziowym (do 2015 r.). Realizacja tych przedsięwzięć kosztować będzie ponad 553 mln zł i ma być sfinansowana głównie ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Szczegółowy budżet całego przedsięwzięcia prezentujemy poniżej.

Zadanie

Jednostka realizująca

Czas realizacji

Szacunkowy koszt całkowity
[mln zł]

Szacunkowy koszt roczny [mln zł]

Źródło finansowania

Wzmocnienie instytucjonalne

KZGW, RZGW, PSHM, IMGW

2011-15

18,0

3,0

budżet państwa

Opracowanie wstępnej oceny ryzyka powodziowego

KZGW

2010

11,6

11,6

POIG – projekt „Informatyczny system osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami" (ISOK)

Wykonanie numerycznego modelu terenu oraz topograficznej bazy danych

GUGiK

2010-12

253,0

84,3

POIG – projekt ISOK oraz inne projekty GUGiK

Opracowanie map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego

KZGW, RZGW

2010-12

240,0

80,0

POIG – projekt pt. „System informatyczno-informacyjny wspomagający zarządzaniem ryzykiem powodziowym"

Opracowanie planów zarządzania ryzykiem powodziowym

KZGW, MI

2012-14

30,9

10,3

budżet państwa, NFOŚiGW

Źródło: MŚ, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do administratora Mam prośbę o wyczucie w dobieraniu tytułów. W obliczu katastrofy tegorocznej powodzi, tytuł artykułu jest mało stosowny. W moim odczuciu oczywiście.
odpowiedz zgłoś
Powódź W komentarzach do artykułu na Geoforum "Wały przeciwpowodziowe i poldery powstaną szybciej", autorzy twierdzili że dyrektywa powodziowa nie jest wykonywana w Polsce. W artykule "mapy powodziowe będą na czas" nie potwierdzają się te spostrzeżenia. Przykre jest to że na Geoforum część komentarzy ma charakter manifestów politycznych.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS