wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-24| Prawo

Dyrektywa powodziowa: KE pozywa Polskę

Komisja Europejska pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za brak zaimplementowania tzw. dyrektywy powodziowej. Akt ten zobowiązuje państwa członkowskie m.in. do opracowania map powodziowych.


Dyrektywa powodziowa: KE pozywa Polskę <br />
fot. GMES/Safer
fot. GMES/Safer

Uchwalona w 2007 roku dyrektywa zobowiązuje członków UE do jej transpozycji do 26 listopada 2009 r. W Polsce przepisy te ma implementować nowelizacja ustawy Prawo wodne. Prace nad nią trwają już od 2008 roku. Pierwsze ponaglenie do naszych władz KE wystosowała na początku br. Pod koniec sierpnia projekt nowelizacji zaakceptowała Rada Ministrów, a pod koniec października w Sejmie odbyło się jej pierwsze czytanie.

Dyrektywa powodziowa zobowiązuje kraje członkowskie m.in. do sporządzenia wstępnej oceny ryzyka powodziowego (do 22 grudnia 2011 r.), a także opracowania map zagrożenia i ryzyka powodziowego (do 22 grudnia 2013 r.) oraz planów zarządzania ryzykiem powodziowym (do 22 grudnia 2015 r.). W czerwcu br. Ministerstwo Środowiska zapewniało, że mimo opóźnień w implementacji dyrektywy wymienione opracowania powstaną na czas.

Źródło: PAP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do niecierpliwy i ... Robert, to znowu ty?! Pod jakimkolwiek nickiem byś się nie schował, to wystarczy przeczytać i wiadomo, kto jest autorem takiego posta:).
odpowiedz zgłoś
PISdał też ciała Jak wdrażać Dyrektywę Powodziową jeśli nie było przez ostatnie 2 lata oficjalnego przedstawiciela polskiego rządu w projekcie SAFER GMES ? SAFER jest kluczowym projektem badawczo-wdrożeniowym odpowiadającym za literkę "S" akronimu GMES - czyli za "Security", czyli za bezpieczenstwo publiczne. Jak było porozumienie przesłane do wiadomości polskiego rządu jeszcze umozliwiające przekaz danycg z satelity TerraSAR, widzącego przez chmury. Niestety Minister Piętak nawe nie przeczytał maila w swojej skrzynce pocztowej w tej sprawie za czasów PIS, pasywność polityków PO tez doprowadzila do tego, ze upadła stacja satelitarna w Komorowie, przyjmujaca dane z dowolnego satelity na Ziemi, w tym, z tych,ktore dostarczają danych w czasie niepogody. I przed szkoda i po szkodzie - Polak głupi. A teraz wzieli się za robote naukowcy od kosmosu z CBK
odpowiedz zgłoś
Nareszcie No może nareszcie ktoś się weźmie polskim urzędasom za du..ę. Tak trzymać. Tylko niestety to my zapłacimy za ich nieróbstwo z naszych podatków.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS