wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-27| GNSS, Mapy

Z Navigo na wycieczkę

Należąca do MIT SA (dawniej PPWK SA) firma Navigo Sp. z o.o. udostępniła nową wersję aplikacji nawigacyjnej, którą wzbogacono o nowe dane i rozwiązania dla turystów.


Z Navigo na wycieczkę

Użytkownicy nowej wersji systemu Navigo dzięki komunikatom czytanym przez profesjonalnego lektora będą mogli lepiej poznać mijane okolice. Obecnie dostępnych jest ponad 500 opisów krajoznawczych, a już wkrótce liczba ta zostanie podwojona. Użytkownicy Navigo mogą również poznać historię wybranych zabytków – wystarczy zbliżyć się na określoną odległość do interesującego obiektu. Podróżujący samochodem dowiedzą się także o cyklicznych koncertach czy wystawach odbywających się w mijanych miastach.

Navigo jako jedyna firma na polskim rynku zdecydowała się ponadto na udostępnienie w standardowych systemach nawigacji samochodowej treści map turystycznych, które do tej pory dostępne były tylko w produktach rynku outdoor GPS (dla turystów pieszych). Dlatego też oprócz dróg i treści ogólnogeograficznej na mapach Navigo widoczne są warstwice i szczyty górskie, trasy narciarskie, szlaki turystyczne piesze, rowerowe, konne, kajakowe i żeglarskie, a także przystanie, kąpieliska, stacje kolejowe itp.

Kolejna nowość to kilkadziesiąt gotowych tras wycieczkowych. Wystarczy wybrać jedną z nich i zostaniemy poprowadzeni przez przewodnika np.: Szlakiem Piastowskim, Trasą Lessowych Wąwozów, Trasą Chopinowską, Trasą Różnorodności Biologicznej Wolin-Uznam. Co więcej, dla wybranych regionów i tras aplikację można pobrać bez żadnych opłat. Dostępna jest ona na stronach internetowych miast i organizacji turystycznych pod nazwą NAVIGO TOUR lub NAVIGO CITY TOUR. Obecnie z programów tych mogą skorzystać osoby posiadające palmtopy lub smartfony z systemem operacyjnym Windows Mobile. Już wkrótce rozwiązanie to będzie dostępne w wersji on-line także dla innych platform.

Źródło: MIT SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS