wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-10| GNSS, GIS, Mapy, Firma

Navigo korzysta z funduszy europejskich

Navigo Sp. z o.o. opublikowała trzy tzw. zapytania ofertowe dotyczące wartego blisko 24,3 mln zł projektu „Opracowanie i wdrożenie mobilnego systemu informacji multimedialnej, map, wsparcia turystycznego”.


Navigo korzysta z funduszy europejskich

Ogłoszenia dotyczą m.in.:
• przeprowadzenia badań w zakresie realizacji komponentu mapowego dla portalu WWW (oferty można składać do 1 grudnia br.; termin realizacji: 15 marca 2011 r.),
• dostarczenia silnika do technologii serwera mapowego zorientowanej na obsługę wyjściowych danych wektorowych (oferty można składać do 19 listopada br.; termin realizacji: 30 listopada br.) .

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w kwocie 7,3 mn zł. Jego kierownikiem merytorycznym jest dr Dariusz Gotlib (Politechnika Warszawska). Główny cel projektu to opracowanie i wdrożenie nowych usług mobilnych oraz podniesienie przewagi konkurencyjnej spółki Navigo na rynku krajowym i zagranicznym.

Przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy. Pierwszy to część badawcza polegająca na przeprowadzeniu we własnym zakresie prac rozwojowych nad technologią mobilnego systemu informacji multimedialnej, map i wsparcia turystycznego oraz utworzenia inicjalnej bazy informacji turystycznej wraz z wypracowaniem mechanizmów jej aktualizacji i rozszerzania w przyszłości. Wyniki badań zostaną wdrożone w postaci trzech usług:
1. Navigo GT – aplikacji mapowo-turystyczno-nawigacyjnej na urządzenia mobilne sprzęgniętej z rozbudowanymi „pakietami informacji turystycznych";
2. Classifieds – interaktywnego, mobilnego systemu informacji handlowej z możliwością lokalizacji użytkownika i przekazywania sprofilowanej geograficznie informacji;
3. Multimedialnego Marketingu Mobilnego (mobliny Ad-Serwer) – reklamy na telefony komórkowe, z profilowaniem i lokalizacją geograficzną klientów.

W części drugiej (wdrożeniowej) usługi te zostaną udostępnione użytkownikom urządzeń mobilnych posiadających moduł GPS i GPRS (telefony komórkowe, smartfony, palmtopy, urządzenia nawigacyjne, PND, PDA).

Źródło: Navigo Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS