wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-21| Mapy, Edukacja, Imprezy

Konkurs kartograficzno-plastyczny dla dzieci

Jak pokazać na mapie życie w zglobalizowanym świecie – przed takim zadaniem postawili uczniów V i VI klas szkół podstawowych organizatorzy X Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego im. Barbary Petchenik. Prace można nadsyłać do 21 lutego 2011 r.


Konkurs kartograficzno-plastyczny dla dzieci

Konkurs skierowany jest do uczniów, ale także do nauczycieli, którzy pomagają w przygotowaniu prac od strony merytorycznej. Oprócz ładnej formy plastycznej wskazane jest, by na rysunku znalazły się podstawowe elementy siatki kartograficznej, takie jak: bieguny, koła podbiegunowe, zwrotniki, równik czy południk 0° lub 180° oraz skala liczbowa. Ogłoszenie ogólnopolskich wyników konkursu nastąpi 1 kwietnia 2011 roku. Organizatorami są: Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz Instytut Geodezji i Kartografii.
Najlepsze prace trafią na wystawę do Paryża towarzyszącą obradom Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (lipiec 2011 r.). Wezmą tam udział w międzynarodowym konkursie. Prace z Polski były wielokrotnie nagradzane w ubiegłych latach. W zeszłym roku w czasie konferencji kartograficznej MAK w Santiago (Chile) wyróżniono dzieło Karoliny Grząbki ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach k. Poznania.
Ogłoszenie o konkursie
Galeria zeszłorocznych prac z Polski

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS