wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-05| Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Wydano zbiór map wykonanych przez dzieci


Firma ESRI opublikowała nowy zbiór stu ręcznie wykonanych przez dzieci map. Są to prace wyróżnione podczas Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego dla Dzieci im. Barbary Petchenik.

Konkurs ten organizowany jest przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną co dwa lata od 1993 roku. Jego głównym hasłem przewodnim jest „Moje widzenie mapy świata”. Tegoroczna edycja, jak również konkurs planowany na 2011 rok obejmuje tematykę „Żyjąc w zglobalizowanym świecie” (Living in a globalized world). W przedsięwzięciu biorą udział dzieci w wieku 4–15 lat z 37 krajów (polska edycja konkursu dotyczy uczniów klas V i VI szkół podstawowych). Organizacją krajowych etapów w Polsce, która od wielu lat uczestniczy w konkursie, zajmują się Instytut Geodezji i Kartografii oraz Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, natomiast patronami są Narodowy Komitet ds. Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii. W tym roku wyróżniono sześcioro polskich dzieci, których prace wezmą udział w międzynarodowym finale.

Wydana przez firmę ESRI publikacja jest już drugim wydaniem tego typu (pierwszy zbiór opublikowano w 2005 roku). Wyboru i opracowania map dokonali kartografowie z różnych krajów. Książka obejmuje 144 strony, kosztuje 29,95 dolarów i można ją zamówić przez stronę ESRI.

Źródło: ESRI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt