wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-06| Teledetekcja, Przetargi

GUGiK wybrał najkorzystniejsze oferty na skaning

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wybrał najkorzystniejsze oferty na lotniczy skaning laserowy kraju. Nie obyło się bez niespodzianki.


GUGiK wybrał najkorzystniejsze oferty na skaning <br />
fot. OpenTopography.org
fot. OpenTopography.org

I tak, dla pierwszej części – bez zaskoczenia – najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum TMCE z Krakowa, BSF Swissphoto GmbH z Niemiec i NTT System z Warszawy (wartość: 7,4 mln zł brutto). W drugiej GUGiK odrzucił najtańszą ofertę (tj. firmy Visimind Ltd z Olsztyna – 8,7 mln zł), a za najkorzystniejszą uznał propozycję konsorcjum OPGK Olsztyn (lider) i Estereofoto-Geoenngenharia z Portugali (9,3 mln zł). W trzeciej części bez niespodzianek – najlepszą ofertę wg GUGiK przedstawiło konsorcjum firm Geopolis z Włocławka i Kucera International Inc z USA (7,5 mln zł).

Bez zaskoczenia także w częściach czwartej, piątej i szóstej, dla których najkorzystniejsze oferty złożyły: • konsorcjum firm Eurosystem z Chorzowa i Fugro Aerial Mapping BV z Holandii (11,6 mln zł), • konsorcjum w składzie MGGP SA z Tarnowa i Geoin d.o.o ze Słowenii (6,6 mln zł) oraz • MGGP Aero z Tarnowa (8,2 mln zł).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do Zdziwionego: Ty lepiej zapytaj, dlaczego ktoś się odważył zlecić obiekt za 80% tego budżetu :). Jak coś pójdzie nie tak to dopiero NIK będzie miał pole do popisu. A tak poważnie to może trochę mniej tych teorii spiskowych, przetarg jak przetarg. Jest rozstrzygnięty, poczekamy, zobaczymy.
odpowiedz zgłoś
Zdziwiony Dlaczego nikt nie pyta z jakich powodów GUGiK odważył się zlecić dwa obiekty pomimo znacznie przekroczonych budżetów? Przecież nawet kalkulując oszczędności na innych obiektach (m.in. dzięki MGGP :-)) i tak brakuje kilkaset tysięcy które trzeba dołożyć z innych źródeł. Dodatkowo cena za jaką wygrywa to Eurosystem jest prawie 50% wyzsza niż pozostałe oferty. Tylko czekać jak się tym zainteresuje NIK. No ale cóż cel uświęca środki ...
odpowiedz zgłoś
do Visimind z Olsztyna Proponuję nie doszukiwać się żadnej zmowy.Oferta Visimind została odrzucona z powodu wadliwego wniesienia wadium/nie obejmującego faktycznego okresu wykonania roboty/.Niestety dla Visimind nie ma tu innej alternatywy jak ofertę odrzucić. Gdyby redakcja Geodety/ niejaki J.K./ o tym napisała nie byłoby domysłow, pomówień i.tp ale po co.Nam trzeba igrzysk i je mamy. Wesołej zabawy.
odpowiedz zgłoś
Visimind z Olsztyna Oj komentatorzy.! Jakie tam wycofało się Visimind z Olsztyna? Jakie tam przestraszyło się? Czytajcie między wierszami te wycofania i Olsztyny. Przecież to przejrzyste.
odpowiedz zgłoś
moje dwa grosze Wygląda na to że Visimind przestraszył się i wolał stracić wadium niż wejść na minę. Zorientował się ze ci co sie na tym znają to albo sie wycofali (Eurosense i Blom) albo dali cene powyzej sufitu (jak Cowi). A co do Geopolisu to nalezy pochwalić za odwagę chociaż szkoda że nie wystarcza ona do wykonania zamówienia. Ale może sie uda. Powodzenia Pawełku.
odpowiedz zgłoś
Dlaczego Odrzucono ofertę Visimind?
odpowiedz zgłoś
Prorok. (2.) OPGK Olsztyn i (4.) Eurosystem z Chorzowa jako jedyni na tej robocie zarobią. (1.) TMCE zejdzie wreszcie na ziemię. (3.) Wydmuszka Geopolis nie wiem jak się z tego Kucery chce wywinąć ale świat będzie im na łapki patrzył - zapewniam. Ciekaw też jestem kiedy się przyznają kim tak naprawdę są bo przecież i tak każdy to wie. (5.) i (6.) MGGP SA i Aero pewnie jakimś cudem się wyrobią w czasie i budżecie ściskając się u podstaw o czym poinformuje nas BDI za rok. Wrócimy do tematu za 3 lata.
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS