wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-29| Teledetekcja, Firma, Przetargi

15 chętnych podało ceny na lidar 2/3 obszaru Polski

Otwarto oferty w przetargu ograniczonym GUGIK na wykonanie lotniczego skaningu laserowego i opracowanie produktów pochodnych o szacunkowej wartości 61,3 mln zł (netto).


15 chętnych podało ceny na lidar 2/3 obszaru Polski

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Firmy mogły składać oferty na dwie spośród sześciu części. Spośród dopuszczonych do udziału w postępowaniu najniższe kwoty zapronowały konsorcja z liderami: TMCE z Krakowa (1. część), Geopolis z Włocławka (3. cz.), Eurosystem z Chorzowa (4. cz.), MGGP SA z Tarnowa (5 cz.), a także firmy: Visimind z Olsztyna (2 cz.) i MGGP Aero z Tarnowa (6 cz.) Łącznie 15 uczestników przetargu, ze znacznym udziałem firm zagranicznych, złożyło dziewiętnaście ofert. GUGiK określił maksymalną kwotę na wykonanie zamówienia podstawowego. Na każdą z części wynosi ona 8,311 mln zł (brutto). Oferty na części II i IV przekroczyły tę kwotę. W sumie piętnaście konsorcjów, ze znacznym udziałem firm zagranicznych, złożyło dziewiętnaście ofert. Poniżej tabela z poszczególnymi ofertami:

Części (w mln zł brutto)

Konsorcja/Firmy

I

II

III

IV

V

VI

Ageo Katowice (lider), Matic Sp. z.o.o z Warszawy, Heligrafics Fotogrametria SL (z Hiszpanii)

7,638

KPG z Krakowa (lider), Hansa Luftbild Sensorik und Photogrammetrie (Niemcy), Topscan (Niemcy)

17,512

Eurosystem z Chorzowa (lider), Fugro Aerial Mapping BV (Holandia)

12,225

11,582

OPEGIEKA Elbląg

12,185

Visimind Ltd z Olsztyna

8,709

Geomar ze Szczecina (lider), Airborne Technologies (Austria)

9,756

12,346

Gispro ze Szczecina (lider), OPGK Geomap z Zielonej Góry, Terratec AS (Norwegia)

10,259

12,036

PGI Compass z Krakowa (lider), Meixner Vermessung ZT GmbH (Austria)

14,047

12,200

OPGK Olsztyn (lider), Estereofoto-Geoenngenharia (Portugalia)

10,004

9,272

MGGP Aero z Tarnowa

8,228

MGGP SA z Tarnowa (lider), Geoin d.o.o (Słowenia)

6,645

COWI Polska z Wrocławia (lider), COWI A/S (Dania)

14,167

14,407

TMCE z Krakowa (lider), BSF Swissphoto GmbH (Niemcy), NTT System z Warszawy

7,445

Geopolis z Włocławka (lider), Kucera International Inc (USA)

7,479

Land Studio z Krakowa (lider), Helica SrL (Włochy)

7,478

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie lotniczego skaningu laserowego oraz opracowanie chmury punktów, numerycznego modelu terenu, numerycznego modelu pokrycia terenu i lotniczych zdjęć barwnych. Zamówienie obejmie obszar nie przekraczający 200 tys. km kw.

Barbara Stefańska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do boju Polsko !!! a może powtórka z rozrywki - LPIS'Y
 1 
odpowiedz zgłoś
Do "konserwator powierzchni płaskich" Prorokuj dalej, czekamy.
 1 
odpowiedz zgłoś
Dajcie spokój OK dajcie juz spokoj, kto mial wygrac to wygral i czy straci na tym czy zyska juz jego problem, ida swieta trzeba pomyslec o choince ;-)
 1 
odpowiedz zgłoś
do Ulotny komentator Jechać jedzie, pytanie czy dojedzie.
 1 
odpowiedz zgłoś
komentarz do komentarzy a karawana jedzie dalej
 1 
odpowiedz zgłoś
do porzadkowy Nie martw sie o FUGRO i ich potencjal. Nie takimi projektami zarzadzali i juz troche Ziemi pomierzyli. W Polsce tez sobie poradza. GUGiK pojezdzil po analogicznych instytucjach w Europie i popytal. Wyszlo, ze czasami warto zaplacic wiecej za produkt dobrej jakosci. A lokalny patriotyzm to mozecie sobie uprawiac przy wyborze nastepnego auta, polecam Poloneza.
 1 
odpowiedz zgłoś
Porządków cd. Absurdem będzie jeśli GUGiK podpisze umowę z konsorcjum Geopolis z Włocławka, kapitał zakładowy - 50tys zł a tu na nalot trza wywalić 10 razy tyle zanim pierwsza faktura spłynie. I do tego potencjał technologiczny w USA... Bezpieczeństwo realizacji projektu żadne! Ludzie, jak będziemy tak przymykać oko na wszystko i pozwalać na takie wystawki to położymy do końca naszą branżę.
 1 
odpowiedz zgłoś
Celem uporzadkowania Kilka uwag do ostatnich komentarzy. Eurosystem - cena może i wysoka ale kto to tam wykona? Kto pokieruje projektem? Chyba nie pracownicy Fugro wpisani w ofercie? Pozazdrościć odwagi GUGiK jeśli wybierze ta ofertę. TMCE - z moich informacji mają duże doświadczenie w przetwarzaniu danych. Co do latania to samoloty w Berlinie z doświdczonej firmy dają dobrą pozycje startową. W Polsce nie ma potencjału/kompetencji aby wykonywac tego typu projekty więc nie ma się co dziwić, że zarobią obcokrajowcy. Dodatkowo wymogi przetargu przygotowane przez GUGiK dyskryminują polskie firmy. AGEO - wydmuszka, podłożona przez inną firmę tak jak i Geopolis z Kucera. Pytanie tylko jak zrealizować ten projekt będąc w zgodzie z SIWZ a mając w ofercie zadeklarowaną zagraniczną kadrę jak i potencjał techniczny. Czy GUGiK przymknie oko na to kto to będzie w praktyce realizował?
 1 
odpowiedz zgłoś
:) Najlepsze jaja będą jak Białorusini zobaczą na radarach amerykański samolot (Kucera) nad swoją granicą i wykonają telefon do "samca alfa". Zobaczymy na co wtedy przyda się to wasze "doświadczenie" koledzy "realista" i "zdrowy rozsadek". Powodzenia.
 1 
odpowiedz zgłoś
do Antyrealisty i Realisty Mimo wszystko myślę, że najlepsze doświadczenie ma firma AGEO z Katowic.
 1 
odpowiedz zgłoś
Do AntyRealisty Bez obrazy, ale Twoj nick ("Antyrealista") wybrales pewnie celowo, bo doskonale oddaje on Twoje relacje z rzeczywistoscia z ktora nie masz lub nie chcesz miec zbyt wiele wspolnego.
odpowiedz zgłoś
do Realisty Z MGGP to się zgodzę, przede wszystkim dlatego, że ma własny sprzęt i jakieś doświadczenie. Natomiast co takiego poza PR ma TMCE i jego siostrzana firma Land Studio? Samolotów i skanerów nie mają, odpowiedniej kadry w Polsce również. Nie słyszałem też o ich aktywności w zakresie skanowania na rynku polskim. Ot zwykli przedstawiciele zachodnich firm. Zarobią Niemcy i Szwajcarzy na nalotach, Hindusi albo Rumuni na przetwarzaniu i taki będzie z tego pożytek dla naszego rynku pracy. A jakie doświadczenie w fotogrametrii albo w skanowaniu laserowym ma Geopolis? Porwali się chłopcy z motyką na słońce i muszą uważać, aby się za mocno nie sparzyć. Taktyka realizacji będzie zapewne podobna jak TMCE. Gratuluję Eurosystemowi dobrej oferty i mam nadzieję, że zamawiający podpisze z nim umowę
odpowiedz zgłoś
do Realista obiekt obiektowi nie rowny. szacunkowa cena za obiekt (8,311mln) to pewnie srednia wiec budzet bedzie zamkniety.
odpowiedz zgłoś
Rzetelna analiza Zamiast wylewać swoje frustracje i obrzucać firmy błotem proszę pokusić się o rzetelną analizę. Nie od dziś wiadomo iż wśród startujących firm jakiekolwiek doświadczenie w skaningu ma tylko TMCE i MGGP. I to jest właśnie powód takich a nie innych cen. Przecież wszyscy inni oferenci poprostu dołożyli tylko swoje marże do cen otrzymanych z zagranicy które z definicji musiały być wyższe. Ciekawe czy jakakolwiek osoba z komentujących przetworzyła choć chmurkę punktów nie mówiąc już o zobaczeniu na żywo skanera w pracy. Tak więc więcej rzetelności, wnikliwości a nie tylko taniego, anonimowego krzyku. Z drugiej strony rzeczywiście ciekawe co zrobi GUGiK z obiektami z przekroczonym budżetem? Szczególnie obiekt IV.
odpowiedz zgłoś
jakos to bedzie :) jakie pieniadze, taki produkt... wazne zeby Unia sie odczepila...
odpowiedz zgłoś
kryzys No to niezły mają kryzys jak chcą przez 3 lata do roboty w Polsce dopłacać. Ciekawe czy poinformowali partnerów o ryzyku projektu, wysokości kar i solidarnej odpowiedzialności konsorcjum. Będę wdzięczny za relację na łamach Geodety z przelotu przez Atlantyk samolotu i systemu firmy Kucera International Inc z USA :)
odpowiedz zgłoś
zaczyna się :):) Pierwsze efekty przetargu ? http://www.goldenline.pl/forum/2089518/point-cloud -i-rozpoznawanie-obiektow
odpowiedz zgłoś
| "Zwycięzcą gratuluję odwagi bo Europa się tylko śmieje..." Ja w tym przetargu widzę dużo europejskich firm. Europa nie ma czasu na śmiech - ma kryzys. :):)
odpowiedz zgłoś
:) Nikt nie zrezygnował z zysku, już prędzej liczyli optymistycznie że te EKSA-Bajty! danych się da przetworzyć "z automatu" ;] albo, że GUGiK przyjmie chłam a nie klasyfikację chmury punktów. Oby produkt spotkał się z zakładanymi mu wymaganiami i ktoś tego dobrze pilnował. Zwycięzcą gratuluję odwagi bo Europa się tylko śmieje a "Blomiedronka" europy nawet oferty nie złożyła.
odpowiedz zgłoś
do dociekliwy do kwadratu Mądrze prawisz i zwracam honor, liczyłem w oparciu o inne źródła.
odpowiedz zgłoś
Dobre zdanie Ciekawe zdanie: A może wygrywający zrezygnował z zysku, aby dać zatrudnienie?. Przepraszam, na najblizsze 3 lata zrezygnowal ?? To znaczy mamy w gronie wygranych Caritas ?? Chyba ze MGGP wlasnie zmienia nazwe na Caritas, ale chodza sluchy ze raczej na Biedronka.
odpowiedz zgłoś
Ciekawe inaczej Mi wyszlo inaczej: Ogolem oferty 50.088mln, a Zamawiajacy przeznaczyl 8.311x6=49.866mln. Wiec roznica to az 222tys (wszystko brutto)
odpowiedz zgłoś
Ciekawe, łącznie oferty wynoszą 50.088 mln zł a zamawiający ma 50.020 mln złbrutto i co teraz? Znajdą te 40 tysięcy? Czy ponowią przetarg na obszary II i IV?
odpowiedz zgłoś
Przetarg na lidar Przecież po to wymyślono przetargi, aby były różnice w cenie. A że ktoś chciał 2 razy więcej? To też normalne. A może wygrywający zrezygnował z zysku, aby dać zatrudnienie?
odpowiedz zgłoś
errata Do Pani Barbary Stefanskiej: czesc 5 wygralo MGGP SA a nie MGGP Aero jak to zostalo napisane...
odpowiedz zgłoś
hmmmm Ciekawia mnie te roznice w kwocie jakie oferowali wykonawcy dla poszczegolnych obszarow. Przykladowo czesc 1,2 3 i 6 to prawie drugie tyle!!!
odpowiedz zgłoś
26 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS