wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-18| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Day na WAT: nie tylko o zastosowaniach w wojsku

Uczestnicy tegorocznych obchodów Dnia GIS w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie mieli świetną okazję przekonać się, jak ważną rolę pełnią systemy informacji geograficznej w obronności kraju, administracji publicznej i innych dziedzinach, wpływających na rozwój gospodarczy państwa, takich jak np. energetyka.


GIS Day na WAT: nie tylko o zastosowaniach w wojsku

Zaproszeni goście z Wojskowego Centrum Geograficznego kpt. Krzysztof Pokonieczny oraz mjr Sławomir Jakub opowiedzieli o funkcjonowaniu i zadaniach Wojskowego Serwera Informacji i Usług Geograficznych, a także zaprezentowali praktyczne zastosowanie GIS w analizach wojskowych. Prof. Ireneusz Winnicki, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, mówił z kolei o GIS w kontekście modeli meteorologicznych.

Przedstawiciele firm zaprezentowali ciekawe możliwości zastosowania aplikacji i technologii GIS w różnych branżach. Dr Izdebski z Geo-System opowiedział o doświadczeniach związanych z wdrażaniem SIP w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Bogdan Zawiśliński z ESRI Polska przedstawił militarne zastosowania aplikacji GIS niezbędne w zabezpieczeniu geograficznym, takie jak symulacje ruchu wojsk, wybór miejsc rozwijania systemów łączności czy też planowanie na podstawie tzw. wirtualnej rzeczywistości trasy przelotu na niskiej wysokości. Joanna Baniak z Globemy opowiedziała o rozwiązaniach GIS w telekomunikacji, ciepłownictwie oraz energetyce. Ponadto, dzięki uprzejmości GUGiK uczestnicy imprezy mogli samodzielnie wykonać pomiary odbiornikami GNSS firmy Trimble z wykorzystaniem sieci ASG-EUPOS. Na zakończenie rozlosowano nagrody rzeczowe.

Anna Filipczak


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt