wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-18| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Day na WAT: nie tylko o zastosowaniach w wojsku

Uczestnicy tegorocznych obchodów Dnia GIS w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie mieli świetną okazję przekonać się, jak ważną rolę pełnią systemy informacji geograficznej w obronności kraju, administracji publicznej i innych dziedzinach, wpływających na rozwój gospodarczy państwa, takich jak np. energetyka.


GIS Day na WAT: nie tylko o zastosowaniach w wojsku

Zaproszeni goście z Wojskowego Centrum Geograficznego kpt. Krzysztof Pokonieczny oraz mjr Sławomir Jakub opowiedzieli o funkcjonowaniu i zadaniach Wojskowego Serwera Informacji i Usług Geograficznych, a także zaprezentowali praktyczne zastosowanie GIS w analizach wojskowych. Prof. Ireneusz Winnicki, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, mówił z kolei o GIS w kontekście modeli meteorologicznych.

Przedstawiciele firm zaprezentowali ciekawe możliwości zastosowania aplikacji i technologii GIS w różnych branżach. Dr Izdebski z Geo-System opowiedział o doświadczeniach związanych z wdrażaniem SIP w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Bogdan Zawiśliński z ESRI Polska przedstawił militarne zastosowania aplikacji GIS niezbędne w zabezpieczeniu geograficznym, takie jak symulacje ruchu wojsk, wybór miejsc rozwijania systemów łączności czy też planowanie na podstawie tzw. wirtualnej rzeczywistości trasy przelotu na niskiej wysokości. Joanna Baniak z Globemy opowiedziała o rozwiązaniach GIS w telekomunikacji, ciepłownictwie oraz energetyce. Ponadto, dzięki uprzejmości GUGiK uczestnicy imprezy mogli samodzielnie wykonać pomiary odbiornikami GNSS firmy Trimble z wykorzystaniem sieci ASG-EUPOS. Na zakończenie rozlosowano nagrody rzeczowe.

Anna Filipczak


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS