Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-05| GNSS, Teledetekcja

Wkrótce konferencja w ramach Dni Technik Satelitarnych

Celem tegorocznej konferencji odbywającej się w ramach Dni Technik Satelitarnych (Warszawa, 1 grudnia) będzie zaprezentowanie najnowszych kierunków rozwoju polityki kosmicznej w Europie i wynikających z nich wyzwań dla Polski.


Wkrótce konferencja w ramach Dni Technik Satelitarnych

Tematyka ta jest szczególnie ważna w przededniu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, na forum której działalność kosmiczna zyskuje coraz wyższą rangę. Jak co roku, będzie to zatem okazja do spotkania całego polskiego środowiska kosmicznego i dyskusji o polskiej polityce kosmicznej.

Popołudniową część konferencji stanowić będą warsztaty zintegrowanych aplikacji satelitarnych, organizowane we współpracy z Europejskim Instytutem Polityki Kosmicznej i ESA. Zaprezentowany zostanie Program zintegrowanych aplikacji ESA, który rozwija nowatorskie rozwiązania dla coraz szerszego grona użytkowników w Europie. Celem warsztatów będzie określenie w toku dyskusji praktycznych problemów polskich instytucji publicznych, które mogłyby zostać rozwiązane dzięki technikom satelitarnym. Organizatorzy – Centrum Badań Kosmicznych, Astri Polska, Klaster Technologii Kosmicznych, ESPI (Europejski Instytut Polityki Kosmicznej) i Program zintegrowanych aplikacji ESA – oczekują, iż wnioski z warsztatów pozwolą na uruchomienie konkretnych projektów, które przyniosą szybkie i wymierne efekty.

Program konferencji

W tym roku pierwszą część Dni Technik Satelitarnych stanowiła publiczna wystawa technik satelitarnych i technologii kosmicznych, która odbyła się w dniach 2-10 października w Złotych Tarasach w Warszawie, gdzie – jak oceniają organizatorzy – z możliwościami i korzyściami wynikającymi z działalności kosmicznej zapoznało się przeszło 50 tysięcy osób.

Źródło: Jakub Ryzenko


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS