wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-05-26| Geodezja, Sprzęt, Edukacja, Software, Imprezy

Ruszyły Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych (MDTS)


Warsztatami na temat zastosowań technik satelitarnych w geodezji, rolnictwie, ratownictwie medycznym, a także w ruchu drogowym, zarządzaniu kryzysowym i życiu codziennym rozpoczęły się wczoraj (25 maja) w Sochaczewie Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych 2009.

Podobne warsztaty odbędą się w maju jeszcze w Siedlcach (26), Pułtusku (27), Radomiu (28) i Płońsku (29). Podsumowaniem imprezy będzie dwudniowa konferencja w Józefowie (18-19 czerwca) pod hasłem „Techniki satelitarne = innowacje dla regionów”. Uczestnicy konferencji, w ramach kilku grup warsztatowych, będą pracować nad koncepcjami możliwych wdrożeń satelitarnych w reprezentowanych przez nich gminach i powiatach. W swoich dyskusjach bazować mają na opracowaniach eksperckich dotyczących kilku obszarów tematycznych m.in. zarządzania kryzysowego, prognozowania, monitoringu i zwalczania skutków powodzi, zarządzania ruchem miejskim.

Uczestnictwo w imprezach organizowanych w ramach projektu MDTS jest bezpłatne dla beneficjentów spełniających kryteria projektu tj. jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji naukowo-badawczych, szkół wyższych z Mazowsza.

Projekt Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych realizowany jest w ramach Działania ZPORR 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i Transfer Wiedzy i w całości finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Szczegółowy program warsztatów

Źródło: ARM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt