wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-05-26| Geodezja, Sprzęt, Edukacja, Software, Imprezy

Ruszyły Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych (MDTS)


Warsztatami na temat zastosowań technik satelitarnych w geodezji, rolnictwie, ratownictwie medycznym, a także w ruchu drogowym, zarządzaniu kryzysowym i życiu codziennym rozpoczęły się wczoraj (25 maja) w Sochaczewie Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych 2009.

Podobne warsztaty odbędą się w maju jeszcze w Siedlcach (26), Pułtusku (27), Radomiu (28) i Płońsku (29). Podsumowaniem imprezy będzie dwudniowa konferencja w Józefowie (18-19 czerwca) pod hasłem „Techniki satelitarne = innowacje dla regionów”. Uczestnicy konferencji, w ramach kilku grup warsztatowych, będą pracować nad koncepcjami możliwych wdrożeń satelitarnych w reprezentowanych przez nich gminach i powiatach. W swoich dyskusjach bazować mają na opracowaniach eksperckich dotyczących kilku obszarów tematycznych m.in. zarządzania kryzysowego, prognozowania, monitoringu i zwalczania skutków powodzi, zarządzania ruchem miejskim.

Uczestnictwo w imprezach organizowanych w ramach projektu MDTS jest bezpłatne dla beneficjentów spełniających kryteria projektu tj. jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji naukowo-badawczych, szkół wyższych z Mazowsza.

Projekt Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych realizowany jest w ramach Działania ZPORR 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i Transfer Wiedzy i w całości finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Szczegółowy program warsztatów

Źródło: ARM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS