wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-10| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Czy konkurs na stanowisko głównego geodety kraju zostanie unieważniony?Po ogłoszeniu wyników konkursu na stanowisko głównego geodety kraju wpłynęły dwa odwołania od decyzji komisji. Przypomnijmy, że uczestnicy konkursu otrzymali drogą pocztową wysłaną 20 lipca 6-linijkową informację, w której napisano: „komisja przeprowadzająca konkurs zawiadamia, iż po jego przeprowadzeniu, wskazała pana Wiesława Potrapeluka na stanowisko Głównego Geodety Kraju”.

W pierwszym przypadku odwołujący się podniósł, że komisja nie podała uzasadnienia swojej decyzji oraz nie wskazała możliwości odwołania od niej. Poza tym uczestnikom konkursu nie ujawniono ani wyników poszczególnych etapów konkursu, ani kryteriów, na podstawie których dokonano wyboru kandydata.
W drugim przypadku odwołujący podważył bezstronność dwóch spośród trzech członków komisji konkursowej. Jeden z nich był do 2003 r. pracownikiem GUGiK i podlegał bezpośrednio lub pośrednio trzem kandydatom ubiegającym się o stanowisko GGK. Wyjaśniamy, że chodzi tu o Remigiusza Piotrowskiego, który do przejścia na emeryturę w 2003 r. pracował w GUGiK, oraz kandydatów: Krzysztofa Mączewskiego, byłego wiceprezesa GUGiK; Tadeusza Kościuka, obecnego dyrektora generalnego GUGiK i Jerzego Albina, aktualnego głównego geodetę kraju. Odwołujący podniósł także, że trzy osoby startujące w konkursie, w tym wskazana przez komisję na stanowisko GGK, znajdują się we władzach jednego ze stowarzyszeń branżowych, którego wiceprezesem jest członek komisji konkursowej (dodajmy, że chodzi o stowarzyszenie GISPOL, w którym Remigiusz Piotrowski jest wiceprezesem). Według odwołującego ww. fakty rodzą wątpliwości co do bezstronności ocen formułowanych zarówno w stosunku do osób, jak i do całego postępowania konkursowego. Z kolei – co również podniósł odwołujący – inny członek komisji (Józef Oleński) jest ekspertem GUGiK i pobiera z urzędu wynagrodzenie w ramach prowadzonych przez GUGiK projektów. Odwołujący wniósł o unieważnienie postępowania konkursowego z uwagi na brak rękojmi bezstronnego pełnienia funkcji przez większość członków komisji konkursowej.

Odwołującymi się od decyzji komisji konkursowej są Krystian Kaczmarek, geodeta województwa pomorskiego, oraz Jerzy Albin, urzędujący główny geodeta kraju. W skład trzyosobowej komisji wchodzili: prof. Józef Oleński (Uniwersytet Warszawski), dr Remigiusz Piotrowski (doradca w UM Warszawa), Krzysztof Plackowski, reprezentujący Urząd Służby Cywilnej, przewodniczący komisji. Postępowanie konkursowe rozpoczęło się w lutym br.

Jerzy Przywara


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS