Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2006-08-10| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Czy konkurs na stanowisko głównego geodety kraju zostanie unieważniony?



Po ogłoszeniu wyników konkursu na stanowisko głównego geodety kraju wpłynęły dwa odwołania od decyzji komisji. Przypomnijmy, że uczestnicy konkursu otrzymali drogą pocztową wysłaną 20 lipca 6-linijkową informację, w której napisano: „komisja przeprowadzająca konkurs zawiadamia, iż po jego przeprowadzeniu, wskazała pana Wiesława Potrapeluka na stanowisko Głównego Geodety Kraju”.

W pierwszym przypadku odwołujący się podniósł, że komisja nie podała uzasadnienia swojej decyzji oraz nie wskazała możliwości odwołania od niej. Poza tym uczestnikom konkursu nie ujawniono ani wyników poszczególnych etapów konkursu, ani kryteriów, na podstawie których dokonano wyboru kandydata.
W drugim przypadku odwołujący podważył bezstronność dwóch spośród trzech członków komisji konkursowej. Jeden z nich był do 2003 r. pracownikiem GUGiK i podlegał bezpośrednio lub pośrednio trzem kandydatom ubiegającym się o stanowisko GGK. Wyjaśniamy, że chodzi tu o Remigiusza Piotrowskiego, który do przejścia na emeryturę w 2003 r. pracował w GUGiK, oraz kandydatów: Krzysztofa Mączewskiego, byłego wiceprezesa GUGiK; Tadeusza Kościuka, obecnego dyrektora generalnego GUGiK i Jerzego Albina, aktualnego głównego geodetę kraju. Odwołujący podniósł także, że trzy osoby startujące w konkursie, w tym wskazana przez komisję na stanowisko GGK, znajdują się we władzach jednego ze stowarzyszeń branżowych, którego wiceprezesem jest członek komisji konkursowej (dodajmy, że chodzi o stowarzyszenie GISPOL, w którym Remigiusz Piotrowski jest wiceprezesem). Według odwołującego ww. fakty rodzą wątpliwości co do bezstronności ocen formułowanych zarówno w stosunku do osób, jak i do całego postępowania konkursowego. Z kolei – co również podniósł odwołujący – inny członek komisji (Józef Oleński) jest ekspertem GUGiK i pobiera z urzędu wynagrodzenie w ramach prowadzonych przez GUGiK projektów. Odwołujący wniósł o unieważnienie postępowania konkursowego z uwagi na brak rękojmi bezstronnego pełnienia funkcji przez większość członków komisji konkursowej.

Odwołującymi się od decyzji komisji konkursowej są Krystian Kaczmarek, geodeta województwa pomorskiego, oraz Jerzy Albin, urzędujący główny geodeta kraju. W skład trzyosobowej komisji wchodzili: prof. Józef Oleński (Uniwersytet Warszawski), dr Remigiusz Piotrowski (doradca w UM Warszawa), Krzysztof Plackowski, reprezentujący Urząd Służby Cywilnej, przewodniczący komisji. Postępowanie konkursowe rozpoczęło się w lutym br.

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

|2006-08-04| GUGiK rozpoczyna budowę ASG-EUPOS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na założenie wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego ...

|2006-07-25| Główny geodeta kraju z Przasnysza?

Według niepotwierdzonych informacji komisja konkursowa ma rekomendować na stanowisko Głównego Geodety Kraju ...


wiadomości

    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-02-19 | ON-LINE | Wycena nieruchomości niezurbanizowanych: rolnych, leśnych i wodnych - teoria i praktyka
Seminarium naukowe poświęcone jest omówieniu kluczowych zagadnień związanych z gospodarką i wyceną ...
więcej
2025-02-20 | WROCŁAW | Seminarium naukowe IGiG
IGiG zaprasza na seminarium naukowe, które odbędzie się dnia 20.02.2025 r. (czwartek) o godzinie ...
więcej
2025-03-06 | WARSZAWA | Aktualne wyzwania i zasady realizacji scaleń gruntów z uwzględnieniem zarządzania zasobami wodnymi
Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 marca 2025 r. przez formularz na stronie wydarzenia.
więcej
2025-03-21 | KRAKÓW | Konferencja Naukowo-Techniczna: Historyczne znaki graniczne i geodezyjne - zabytki techniki?
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca 2025 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku ...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI | 25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez ...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ | Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz ...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skaning ułatwi modernizację statku
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
nieskończoność niegładkich przestrzeni czterowymiarowych jest niepoliczalna?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Teodor Blachut (1915-2004)

Teodor  Blachut  (1915-2004)
Urodził się 10 lutego 1915 roku w Częstochowie. Po ukończeniu gimnazjum Karola Miarki w Mikołowie studiował na Oddziale Mierniczym Politechniki Lwowskiej (1932-38). Po uzyskaniu dyplomu powrócił na Śląsk i do chwili wybuchu II wojny światowej ...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1816
W Wilnie wydano rozprawę "O geodezji" - kurs geodezji, spisany przez Michała Pełkę-Polińskiego (1785-1823), profesora matematyki i wykładowcę geodezji na Uniwersytecie Wileńskim.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama