wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-04| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

GUGiK rozpoczyna budowę ASG-EUPOS


Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na założenie wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS na obszarze Polski.

Zamówienie zaostało podzielone na dwie części.

Część 1
Dostawa i założenie infrastruktury technicznej wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS na obszarze Polski, obejmuje:
1) Założenie 75 stacji referencyjnych, w tym dostawę i uruchomienie fabrycznie nowego sprzętu, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na obszarze Polski, wg zestawienia:
a) 70 dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników GPS z wyposażeniem i oprogramowaniem stacji referencyjnej (w tym 3 odbiorniki GPS jako zapasowe);
b) 8 dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników GPS/GLONASS z wyposażeniem i oprogramowaniem stacji referencyjnej.
2) Dostawę i instalację sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego (serwery sieciowe, macierze dyskowe, urządzenia telekomunikacyjne, stacje robocze itd.) oraz oprogramowania systemowego i aplikacyjnego dla Krajowego Centrum Zarządzającego (moduł podstawowy i moduł rezerwowy, zapewniający redundancję działania modułu podstawowego) umożliwiającego obsługę co najmniej 130 stacji referencyjnych.
3) Uruchomienie 3 serwisów precyzyjnego pozycjonowania w czasie rzeczywistym: serwisu RTK o dokładności wyznaczania pozycji nie gorszej niż 0,05 m (NAWGEO), serwisu RTK o dokładności nie gorszej niż 0,25 m (KODGIS) i serwisu RTK/DGPS o dokładności 1-3 m (NAWGIS) oraz 2 serwisów precyzyjnego pozycjonowania w trybie postprocessingu: POZGEO – opracowanie obserwacji GPS użytkownika i POZGEO D – udostępnianie obserwacji ze stacji referencyjnych GPS (GPS/GLONASS).
4) Testowanie i autoryzację systemu precyzyjnego pozycjonowania na obszarze Polski, przeszkolenie personelu obsługującego stacje referencyjne i serwisy usług oraz podłączenie przygranicznych stacji referencyjnych i połączenie Krajowego Centrum Zarządzającego z Narodowymi Centrami Zarządzającymi w krajach ościennych.

Część 2
Dostawa i uruchomienie 65 fabrycznie nowych dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników mobilnych GPS z wyposażeniem do pomiarów RTK/DGPS oraz przeszkolenie obserwatorów.

Przetarg odbywa się w trybie ograniczonym przyspieszonym. GUGiK uzasadnia, że konieczność zastosowania procedury przyspieszonej wynika z wymogu wydatkowania środków finansowych zgodnie z planem rzeczowo-finansowym projektu ASG-EUPOS. Uwzględniając, że Beneficjent nie posiada środków budżetowych wystarczających na finansowanie niniejszego zamówienia w całości, utrata środków pomocowych z programu SPO-WKP uniemożliwiłaby budowę systemu ASG-EUPOS na obszarze Polski.

Oferty można składać do 23 sierpnia br. Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom to 1 września. Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie GUGiK 26 września.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS