Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2006-08-04| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

GUGiK rozpoczyna budowę ASG-EUPOS


Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na założenie wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS na obszarze Polski.

Zamówienie zaostało podzielone na dwie części.

Część 1
Dostawa i założenie infrastruktury technicznej wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS na obszarze Polski, obejmuje:
1) Założenie 75 stacji referencyjnych, w tym dostawę i uruchomienie fabrycznie nowego sprzętu, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na obszarze Polski, wg zestawienia:
a) 70 dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników GPS z wyposażeniem i oprogramowaniem stacji referencyjnej (w tym 3 odbiorniki GPS jako zapasowe);
b) 8 dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników GPS/GLONASS z wyposażeniem i oprogramowaniem stacji referencyjnej.
2) Dostawę i instalację sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego (serwery sieciowe, macierze dyskowe, urządzenia telekomunikacyjne, stacje robocze itd.) oraz oprogramowania systemowego i aplikacyjnego dla Krajowego Centrum Zarządzającego (moduł podstawowy i moduł rezerwowy, zapewniający redundancję działania modułu podstawowego) umożliwiającego obsługę co najmniej 130 stacji referencyjnych.
3) Uruchomienie 3 serwisów precyzyjnego pozycjonowania w czasie rzeczywistym: serwisu RTK o dokładności wyznaczania pozycji nie gorszej niż 0,05 m (NAWGEO), serwisu RTK o dokładności nie gorszej niż 0,25 m (KODGIS) i serwisu RTK/DGPS o dokładności 1-3 m (NAWGIS) oraz 2 serwisów precyzyjnego pozycjonowania w trybie postprocessingu: POZGEO – opracowanie obserwacji GPS użytkownika i POZGEO D – udostępnianie obserwacji ze stacji referencyjnych GPS (GPS/GLONASS).
4) Testowanie i autoryzację systemu precyzyjnego pozycjonowania na obszarze Polski, przeszkolenie personelu obsługującego stacje referencyjne i serwisy usług oraz podłączenie przygranicznych stacji referencyjnych i połączenie Krajowego Centrum Zarządzającego z Narodowymi Centrami Zarządzającymi w krajach ościennych.

Część 2
Dostawa i uruchomienie 65 fabrycznie nowych dwuczęstotliwościowych, geodezyjnych odbiorników mobilnych GPS z wyposażeniem do pomiarów RTK/DGPS oraz przeszkolenie obserwatorów.

Przetarg odbywa się w trybie ograniczonym przyspieszonym. GUGiK uzasadnia, że konieczność zastosowania procedury przyspieszonej wynika z wymogu wydatkowania środków finansowych zgodnie z planem rzeczowo-finansowym projektu ASG-EUPOS. Uwzględniając, że Beneficjent nie posiada środków budżetowych wystarczających na finansowanie niniejszego zamówienia w całości, utrata środków pomocowych z programu SPO-WKP uniemożliwiłaby budowę systemu ASG-EUPOS na obszarze Polski.

Oferty można składać do 23 sierpnia br. Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom to 1 września. Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie GUGiK 26 września.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

|2006-07-04| Przetarg na wsparcie GUGiK przy projekcie ASG/EUPOS

Na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pojawiło się ogłoszenie o przetargu ograniczonym ...


wiadomości

    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-02-19 | ON-LINE | Wycena nieruchomości niezurbanizowanych: rolnych, leśnych i wodnych - teoria i praktyka
Seminarium naukowe poświęcone jest omówieniu kluczowych zagadnień związanych z gospodarką i wyceną ...
więcej
2025-02-20 | WROCŁAW | Seminarium naukowe IGiG
IGiG zaprasza na seminarium naukowe, które odbędzie się dnia 20.02.2025 r. (czwartek) o godzinie ...
więcej
2025-03-06 | WARSZAWA | Aktualne wyzwania i zasady realizacji scaleń gruntów z uwzględnieniem zarządzania zasobami wodnymi
Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 marca 2025 r. przez formularz na stronie wydarzenia.
więcej
2025-03-21 | KRAKÓW | Konferencja Naukowo-Techniczna: Historyczne znaki graniczne i geodezyjne - zabytki techniki?
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca 2025 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku ...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI | 25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez ...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ | Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz ...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
911, alarmowy numer telefonu, po raz pierwszy zastosowano w Nowym Jorku w 1968 roku?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin German (XVII wiek)
W 1620 r. żupnik Adam Górski sprowadził do Polski geometrę szwedzkiego pochodzenia w celu wykonania pomiarów i sporządzenia planów kopalni soli w Wieliczce. Efektem pracy Marcina Germana były plany trzech poziomów kopalni ...
więcej

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama