wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-04| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje

Lista obszarów sieci Natura 2000 przyjęta przez rządRada Ministrów przyjęła 28 października listę nowych obszarów Natura 2000, finalizując wyznaczanie w Polsce terenów objętych tą formą ochrony. Ostatecznie powstaną: 142 obszary ptasie i 817 obszarów siedliskowych, które łącznie pokryją 21 procent powierzchni kraju.

Taką informację przekazali 29 października na konferencji prasowej minister środowiska prof. Maciej Nowicki i dyrektor Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Michał Kiełsznia.

Rada Ministrów przyjęła 453 nowe obszary siedliskowe i 78 powiększeń obszarów już zaakceptowanych przez Komisję Europejską w ramach europejskiego programu ochrony. Jak podkreślił minister Nowicki, Polska, proponując uzupełnienie obowiązującej do tej pory listy o 453 obszary, wypełniła obowiązek ustanowienia sieci Natura 2000 w naszym kraju. Dokumenty zaakceptowane przez Radę Ministrów trafią do Komisji Europejskiej, gdzie – zgodnie z Dyrektywą siedliskową – będzie odbywała się ich weryfikacja.

Za opracowanie uzupełnionej listy tych obszarów od 15 listopada 2008 r. odpowiada Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która wraz z regionalnymi dyrekcjami ma w kompetencjach także wydawanie decyzji środowiskowych dla inwestycji powstających na terenach objętych siecią Natura 2000.

Obszary Natura 2000 tworzą system ochrony zagrożonych lub bardzo rzadkich gatunków roślin, zwierząt czy charakterystycznych siedlisk przyrodniczych, mających znaczenie dla ochrony wartości przyrodniczych całej Europy. Jest on wdrażany od 1992 r. Polska rozpoczęła tworzenie sieci NATURA 2000 po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2004 r., tym krokiem wypełniła jedno z postanowień Traktatu Akcesyjnego.

Mapy i standardowe formularze danych obszarów Natura 2000 (aktualizacja na listopad 2009)

Źródło: MŚ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt