wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-26| Geodezja, GIS, Mapy, Software, Imprezy

Dzień GIS 2009 w Bytomiu
Po raz czwarty w Bytomiu 18 listopada odbędą się obchody Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej. Patronat nad imprezą objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju.


Ideą tych spotkań, organizowanych cyklicznie przez Referat Systemów Informacji o Terenie, jest pokazanie wpływu GIS-u na nasze codzienne życie. Rolą organizatorów będzie wykazanie, że infrastruktura informacji przestrzennej powinna być głównym narzędziem nie tylko do realizacji zadań ściśle związanych z geodezją, ale i w zarządzaniu środowiskiem oraz w planowaniu przestrzennym. Program tegorocznej imprezy jest skierowany zarówno do młodzieży zainteresowanej powyższą tematyką, bo to jest główny cel Dnia GIS, jak i do przedstawicieli samorządów województwa śląskiego.

Zaproszeni eksperci zaprezentują między innymi:
• nowe produkty i ofertę edukacyjną;
• doświadczenia w zakresie oprogramowania typu open source do przetwarzania danych przestrzennych;
• narzędzia wspomagające zarządzanie miastem z wykorzystaniem informacji przestrzennych.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja wysokiej jakości panoramicznych obrazów Bytomia. Cykloramy będą wykorzystywane m.in. do inwentaryzacji dróg i elementów znajdujących się w pasie drogowym, inwentaryzacji budynków i weryfikacji ich położenia, wspomagania zarządzania kryzysowego oraz do promocji miasta, wzbogacenia ofert inwestycyjnych. Dodatkową atrakcją obchodów będą warsztaty pozwalające na zapoznanie się z oprogramowaniem GIS oraz konkurs, którego przedmiotem będzie stworzenie nowych warstw tematycznych dla Bytomskiej Infrastruktury Danych Przestrzennych (jego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 18 listopada 2009 r.).

Zgłoszenia prosimy przysyłać pod adres sit@um.bytom.pl do 10 listopada 2009 r.

Szczegółowy program

Źródło: UM w Bytomiu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS