wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-26| Geodezja, GIS, Mapy, Software, Imprezy

Dzień GIS 2009 w Bytomiu
Po raz czwarty w Bytomiu 18 listopada odbędą się obchody Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej. Patronat nad imprezą objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju.


Ideą tych spotkań, organizowanych cyklicznie przez Referat Systemów Informacji o Terenie, jest pokazanie wpływu GIS-u na nasze codzienne życie. Rolą organizatorów będzie wykazanie, że infrastruktura informacji przestrzennej powinna być głównym narzędziem nie tylko do realizacji zadań ściśle związanych z geodezją, ale i w zarządzaniu środowiskiem oraz w planowaniu przestrzennym. Program tegorocznej imprezy jest skierowany zarówno do młodzieży zainteresowanej powyższą tematyką, bo to jest główny cel Dnia GIS, jak i do przedstawicieli samorządów województwa śląskiego.

Zaproszeni eksperci zaprezentują między innymi:
• nowe produkty i ofertę edukacyjną;
• doświadczenia w zakresie oprogramowania typu open source do przetwarzania danych przestrzennych;
• narzędzia wspomagające zarządzanie miastem z wykorzystaniem informacji przestrzennych.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja wysokiej jakości panoramicznych obrazów Bytomia. Cykloramy będą wykorzystywane m.in. do inwentaryzacji dróg i elementów znajdujących się w pasie drogowym, inwentaryzacji budynków i weryfikacji ich położenia, wspomagania zarządzania kryzysowego oraz do promocji miasta, wzbogacenia ofert inwestycyjnych. Dodatkową atrakcją obchodów będą warsztaty pozwalające na zapoznanie się z oprogramowaniem GIS oraz konkurs, którego przedmiotem będzie stworzenie nowych warstw tematycznych dla Bytomskiej Infrastruktury Danych Przestrzennych (jego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 18 listopada 2009 r.).

Zgłoszenia prosimy przysyłać pod adres sit@um.bytom.pl do 10 listopada 2009 r.

Szczegółowy program

Źródło: UM w Bytomiu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt