wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-11-20| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje, Imprezy

GIS Day zawitał na Uniwersytet Warszawski


Ponad 150 osób uczestniczyło w imprezie GIS Day zorganizowanej po raz pierwszy na Uniwersytecie Warszawskim. Liczną rzeszę studentów, pracowników naukowych, przedstawicieli administracji i firm przyciągnęła interesująca tematyka wygłaszanych referatów, pokazy na żywo, a także... losowanie cennych nagród.

Organizatorem spotkania była Katedra Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (WGiSR UW), której doktorantki Agata Ciołkosz-Styk i Izabela Michna zainaugurowały imprezę, prezentując zebranym ideę i historię Dnia GIS. Wystąpienie dyrektora IGiK dr Marka Baranowskiego przybliżyło słuchaczom założenia dyrektywy INSPIRE o europejskiej infrastrukturze danych przestrzennych, które będą udostępnione na wspólnotowym Geoportalu. Tematyka kolejnych wystąpień dotyczyła pozyskiwania geodanych, oprogramowania GIS, a także sprecyzowanych tematów badawczych, np.: opracowania systemu GIS na Sri Lance (referat wygłoszony dr A. Kenta ze School of Geography, University of Southampton), modelowania za pomocą GIS procesów hydrologicznych i możliwych skutków rozbioru Zbiornika Włocławskiego (A. Magnuszewski, WGiSR UW) oraz porównania funkcjonalności analitycznej danych wektorowych podstawowych modułów programów GeoMedia Professional 5.2, ArcMap 9.1. i MapInfo Professional 8.0. (E. Bielecka, IGiK).
W pracy dr Elżbiety Bieleckiej oceniane były m.in. szybkość, złożoność i forma prezentacji wykonanych przez programy zadań, które dotyczyły analiz opisowych i przestrzennych typu współwystępowania, przecięcia lub wyboru obiektów znajdujących się w założonym buforze innego elementu. Stwierdzono, iż najszybszy oraz najmniej skomplikowany w obsłudze proces analiz oferują GeoMedia, ponieważ operacje opisowe (prezentacja wyniku w formie tabelarycznej) i przestrzenne (wizualizacja) można wykonywać poprzez jedno zapytanie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz na żywo sprzętu i zasad działania systemu ASG-EUPOS, a także warsztaty komputerowe. Najwięcej emocji wzbudziło jednak losowanie wśród zebranych cennych nagród, w tym m.in. systemu nawigacyjnego GPS.

DO


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
600 osób? wow! ale fajny jest ten uniwersytet przyrodniczy! gisday byl w najwiekszej sali na wgisr, ktora i tak wiecej osob juz by nie zmiescila.
odpowiedz zgłoś
GIS Day we Wrocławiu Nadmienię tylko, że w wykładach z okazji GIS Day 2008 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uczestniczyło niecałe 600 osób :)
odpowiedz zgłoś
gis day Pani Bielecka nie pierwszy raz prezentuje taki poziom a szkoda
odpowiedz zgłoś
GIS DAY na UW Wykład dr Bieleckiej na podstawie pracy dyplomantki z WAT był daleki od profesjonalizmu, np. określenie że w MapInfo nie da się zrobić analizy i obiekty trzeba sobie samemu ostatecznie policzyć na monitorze. Świetny temat, ale niestety poziom wystąpienia poniżej oczekiwań.
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS