Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-11-20| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje, Imprezy

GIS Day zawitał na Uniwersytet Warszawski


Ponad 150 osób uczestniczyło w imprezie GIS Day zorganizowanej po raz pierwszy na Uniwersytecie Warszawskim. Liczną rzeszę studentów, pracowników naukowych, przedstawicieli administracji i firm przyciągnęła interesująca tematyka wygłaszanych referatów, pokazy na żywo, a także... losowanie cennych nagród.

Organizatorem spotkania była Katedra Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (WGiSR UW), której doktorantki Agata Ciołkosz-Styk i Izabela Michna zainaugurowały imprezę, prezentując zebranym ideę i historię Dnia GIS. Wystąpienie dyrektora IGiK dr Marka Baranowskiego przybliżyło słuchaczom założenia dyrektywy INSPIRE o europejskiej infrastrukturze danych przestrzennych, które będą udostępnione na wspólnotowym Geoportalu. Tematyka kolejnych wystąpień dotyczyła pozyskiwania geodanych, oprogramowania GIS, a także sprecyzowanych tematów badawczych, np.: opracowania systemu GIS na Sri Lance (referat wygłoszony dr A. Kenta ze School of Geography, University of Southampton), modelowania za pomocą GIS procesów hydrologicznych i możliwych skutków rozbioru Zbiornika Włocławskiego (A. Magnuszewski, WGiSR UW) oraz porównania funkcjonalności analitycznej danych wektorowych podstawowych modułów programów GeoMedia Professional 5.2, ArcMap 9.1. i MapInfo Professional 8.0. (E. Bielecka, IGiK).
W pracy dr Elżbiety Bieleckiej oceniane były m.in. szybkość, złożoność i forma prezentacji wykonanych przez programy zadań, które dotyczyły analiz opisowych i przestrzennych typu współwystępowania, przecięcia lub wyboru obiektów znajdujących się w założonym buforze innego elementu. Stwierdzono, iż najszybszy oraz najmniej skomplikowany w obsłudze proces analiz oferują GeoMedia, ponieważ operacje opisowe (prezentacja wyniku w formie tabelarycznej) i przestrzenne (wizualizacja) można wykonywać poprzez jedno zapytanie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz na żywo sprzętu i zasad działania systemu ASG-EUPOS, a także warsztaty komputerowe. Najwięcej emocji wzbudziło jednak losowanie wśród zebranych cennych nagród, w tym m.in. systemu nawigacyjnego GPS.

DO


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS