Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2008-11-20 | GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje, Imprezy

GIS Day zawitał na Uniwersytet Warszawski


Ponad 150 osób uczestniczyło w imprezie GIS Day zorganizowanej po raz pierwszy na Uniwersytecie Warszawskim. Liczną rzeszę studentów, pracowników naukowych, przedstawicieli administracji i firm przyciągnęła interesująca tematyka wygłaszanych referatów, pokazy na żywo, a także... losowanie cennych nagród.

Organizatorem spotkania była Katedra Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (WGiSR UW), której doktorantki Agata Ciołkosz-Styk i Izabela Michna zainaugurowały imprezę, prezentując zebranym ideę i historię Dnia GIS. Wystąpienie dyrektora IGiK dr Marka Baranowskiego przybliżyło słuchaczom założenia dyrektywy INSPIRE o europejskiej infrastrukturze danych przestrzennych, które będą udostępnione na wspólnotowym Geoportalu. Tematyka kolejnych wystąpień dotyczyła pozyskiwania geodanych, oprogramowania GIS, a także sprecyzowanych tematów badawczych, np.: opracowania systemu GIS na Sri Lance (referat wygłoszony dr A. Kenta ze School of Geography, University of Southampton), modelowania za pomocą GIS procesów hydrologicznych i możliwych skutków rozbioru Zbiornika Włocławskiego (A. Magnuszewski, WGiSR UW) oraz porównania funkcjonalności analitycznej danych wektorowych podstawowych modułów programów GeoMedia Professional 5.2, ArcMap 9.1. i MapInfo Professional 8.0. (E. Bielecka, IGiK).
W pracy dr Elżbiety Bieleckiej oceniane były m.in. szybkość, złożoność i forma prezentacji wykonanych przez programy zadań, które dotyczyły analiz opisowych i przestrzennych typu współwystępowania, przecięcia lub wyboru obiektów znajdujących się w założonym buforze innego elementu. Stwierdzono, iż najszybszy oraz najmniej skomplikowany w obsłudze proces analiz oferują GeoMedia, ponieważ operacje opisowe (prezentacja wyniku w formie tabelarycznej) i przestrzenne (wizualizacja) można wykonywać poprzez jedno zapytanie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz na żywo sprzętu i zasad działania systemu ASG-EUPOS, a także warsztaty komputerowe. Najwięcej emocji wzbudziło jednak losowanie wśród zebranych cennych nagród, w tym m.in. systemu nawigacyjnego GPS.

DO


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

600 osób? wow! ale fajny jest ten uniwersytet przyrodniczy! gisday byl w najwiekszej sali na wgisr, ktora i tak wiecej osob juz by nie zmiescila.
  
GIS Day we Wrocławiu Nadmienię tylko, że w wykładach z okazji GIS Day 2008 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uczestniczyło niecałe 600 osób :)
  
gis day Pani Bielecka nie pierwszy raz prezentuje taki poziom a szkoda
  
GIS DAY na UW Wykład dr Bieleckiej na podstawie pracy dyplomantki z WAT był daleki od profesjonalizmu, np. określenie że w MapInfo nie da się zrobić analizy i obiekty trzeba sobie samemu ostatecznie policzyć na monitorze. Świetny temat, ale niestety poziom wystąpienia poniżej oczekiwań.
  



zobacz też:

Kartografowie o mapach internetowych

„Problem kartograficznej ilustracji witryn internetowych na przykładzie serwisów internetowych polskich...

XVIII Konferencja PTIP: Transpozycja dyrektywy INSPIRE powoli, ale do przodu

Panelem dyskusyjnym zakończył się pierwszy dzień obrad konferencji PTIP...

XIX Ogólnopolska Konferencja Fotointerpretacji i Teledetekcji

Długo oczekiwana ogólnopolska konferencja środowiska teledetekcyjnego z udziałem...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
poprzednikiem Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki było Centralne Biuro ds. Międzynarodowej Geodezji założone przez Niemcy i Austro-Węgry w końcu XIX w.?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Henryk Leśniok (1914-2007)

Henryk  Leśniok  (1914-2007)
Urodził się 14 kwietnia 1914 r. w Chorzowie, tam też w 1932 r. zdał maturę. Studia na Wydziale Geodezji Politechniki Warszawskiej ukończył w 1937 r. Do momentu powołania do służby wojskowej pracował jako fotogrametra w Polskich Liniach Lotniczych...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1871
W Stanach Zjednoczonych Frederic Ernest Brandis (1845-1916) otwiera sklep z instrumentami geodezyjnymi. Firma zajmowała się ich produkcją do roku 1932.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2