Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-16| GIS, Mapy, Software

Ruszył "Wirtualny Wrocław"


Dzięki staraniom trzech Wrocławian uruchomiono właśnie kolejny portal umożliwiający odbywanie wirtualnych spacerów po mieście. Oprócz dostępu do zdjęć panoramicznych użytkownik serwisu może odnaleźć także przydatne informacje o infrastrukturze turystycznej i zwiedzanych miejscach.

Portal „Wirtualny Wrocław” tworzony jest od 2008 roku przez osoby zajmujące się na co dzień fotografią, informatyką i reklamą. W porównaniu do innych podobnych serwisów internetowych (www.norc.pl, www.wroclaw.ivc.pl, www.wroclaw360.pl) nowy projekt umożliwia oglądanie wybranych budynków od wewnątrz oraz „wchodzenie” na wrocławskie wieże widokowe. Podczas wirtualnego zwiedzania można ponadto wzbogacić swoją wiedzę o mieście dzięki interaktywnym komunikatom wyświetlanym w oknie przeglądarki. W przyszłości do serwisu mają być dodane także pliki audio oraz możliwość planowania trasy zwiedzania, rezerwacji noclegów i sprawdzania rozkładów komunikacji miejskiej.

Na razie zasób serwisu jest dosyć skromny. Autorzy „Wirtualnego Wrocławia” dysponują 250 fotografiami panoramicznymi, które są na bieżąco dodawane do portalu. Docelowo ma być ich jednak ponad 400. Sfotografowane mają być m.in.: wrocławskie ZOO, ogród botaniczny, kompleks Politechniki Wrocławskiej oraz Ostrów Tumski. „Wirtualny Wrocław” dostępny jest na razie w wersji testowej (beta). W ramach podstawowej funkcjonalności portal ma zostać ukończony najpóźniej do końca bieżącego roku.

Jak donosi lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”, kilka miesięcy temu władze Wrocławia planowały zlecenie amerykańsko-izraelskiej firmie GeoSim System opracowanie trójwymiarowego modelu miasta na wzór tego, jaki wcześniej wykonany został dla Filadelfii. Z pomysłu ostatecznie zrezygnowano, gdyż poważnym problemem okazała się cena – opracowanie jednego kilometra kwadratowego zabudowy wyceniono na 100 tys. dolarów.

Źródło: „Wirtualny Wrocław”, GW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS