wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-06-23| Mapy, Software, Instytucje

Nowy serwis mapowy Warszawy


Stołeczne Biuro Geodezji i Katastru uruchomiło 24 czerwca nową wersję serwisu mapowego m.st. Warszawy skierowanego do użytkowników zewnętrznych.

Serwis pod adresem: www.mapa.um.warszawa.pl wykonany jest w nowej technologii, dzięki czemu jego użytkownicy nie muszą instalować na swoich komputerach dodatkowego oprogramowania. Do prawidłowego działania wymagane jest jedynie posiadanie przeglądarki Internet Explorer (od wersji 7), Firefox lub Google Chrome.
Zmiana środowiska umożliwiła stworzenie nowej, bardziej przejrzystej formy publikacji prezentowanych danych. Rozszerzony został również ich zakres.
Do dotychczas przedstawianych kompozycji mapowych: Warszawa dzisiaj, Warszawa historyczna i Topograficzna baza danych dodana została Mapa własności. W kompozycji Warszawa dzisiaj pojawiły się: nowa ortofotomapa Warszawy, informacje o planach miejscowych, oraz wiele innych.

Serwis zyskał także nową funkcjonalność w postaci usługi WMS udostępniającej ortofotomapę Warszawy pod adresem: http://mapa.um.warszawa.pl/mapguide2010/mapagent/mapagent.fcgi?.
Rozbudowany został system pomocy, w którym opisano budowę i działanie poszczególnych funkcji. W niedługim czasie planowane jest uruchomienie kolejnych serwisów, takich jak: Mapa akustyczna, Mapa turystyczna, Mapa usług dla ludności.

Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące serwisu należy zgłaszać pod adresem ortofotomapa@um.warszawa.pl.

Źródło: BGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS