wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-23| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje, Kataster

Projekt cennika opłat za prowadzenie zasobu geodezyjnego i kartograficznego


Na stronie internetowej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za czynności związane z prowadzeniem państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, i krajowego systemu informacji o terenie oraz uzgadnianiem usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu, za udzielanie informacji zgromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego. Plik PDF z projektem rozporządzenia ma 222 strony i można go ściągnąć z www.gugik.gov.pl.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zał. Nr 3 pkt. 4 tab. IV życzę cierpliwości przy naliczniu opłat wg tej tabeli.
odpowiedz zgłoś
Zał. Nr 3 pkt. 1 Tab.II z punktu widzenia osoby udzielającej takich informacji uważam, iż biorąc pod uwagę zakres udostępnianych danych, cena za pkt 3 i pkt 5 tej tabeli powinna być jednoznaczna z pkt. 1. To samo odnosi do pkt 4 i pkt.6, tzn. cena taka sama jak w pkt.2. nota bene - cena ta i tak nie uwzględnia wszystkich poniesionych kosztów, jak wynika z pkt.18. Sumując czas pracy, materiały, eksploatację urządzeń, a zwłaszcza koszt poniesionych opłat pocztowych - proponowana cena całkowicie ich nie pokrywa.
odpowiedz zgłoś
obawiam się, że interpreatcja niektórych zapisów nastąpi znów na zasadzie - każdy zasób wg siebie
odpowiedz zgłoś
Pozytywna ocena :)) Projekt sprawia dobre wrażenie i oby czym prędzej wszedł w życie.
odpowiedz zgłoś
Ceny za fotogrametrie Ceny za opracowania fotogrametryczne wg. projektu siegaja absurdu. Za opracowanie ortofotomapy np. w ramach LPIS dla obszaru okolo 30 000 km2, oplata wynioslaby okolo 2 900 000 zł !!!. Czyli praktycznie bylaby warta tyle ile realizacja zamowienia. W takim przypadku na taki produkt jakim jest ortofotomapa czy NMT, bedzie stac tylko najwieksze instytucje- co na pewno nie przyczyni sie do rozwoju tej branzy, a wrecz przeciwnie. Czy geodeci pozwola sobie na to ?
odpowiedz zgłoś
opłaty za czynności geodezyjne Po wstepnej analizie cennika, zauważyłem że nareszcie ulegała zminiejszeniu opłata za aktualizację map zasadniczych w najczęściej wykonywanym przedziale do 5 ha. Jest to dobry początek zmian.
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS