wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-04-28| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Krzysztof Jurgiel jeszcze ministrem


Sejm odrzucił wczoraj wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela – geodety z wykształcenia. Za wnioskiem głosowało 176 posłów, przeciw – 212, a wstrzymało się od głosu – 40. Aby odwołać ministra, potrzeba było 231 głosów.

Za odrzuceniem wniosku Platformy byli wszyscy głosujący w klubie PiS (153) i Samoobrony (47); 22 posłów LPR wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw odwołaniu. 16 posłów PSL również wstrzymało się od głosu. Za wnioskiem głosowało 126 posłów PO oraz 50 z SLD.
Platforma zarzucała Jurgielowi niewłaściwy nadzór nad podległymi mu instytucjami, liczne opóźnienia i zaniechania oraz nieumiejętność prowadzenia negocjacji w sprawie wznowienia eksportu mięsa na rynki wschodnie oraz dotyczących rynku mleka i cukru. Podczas środowej debaty w Sejmie poseł Aleksander Grad z PO (też geodeta) przez prawie godzinę wymieniał „grzechy” ministra Jurgiela. Znalazły się wśród nich m.in. problemy z dopłatami dla rolników za rok 2005 i opóźnienia w dostarczeniu rolnikom wniosków o dopłaty w tym roku, a także minimalne wykorzystanie funduszy unijnych.
Z kolei zdaniem premiera Kazimierza Marcinkiewicza odwoływanie ministra rolnictwa o tej porze roku to wielka nieodpowiedzialność. Jak długo jednak Krzysztof Jurgiel pozostanie na swoim stanowisku? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że wczoraj podpisana została umowa koalicyjna przez PiS i Samoobronę. A zgodnie z nią resort rolnictwa ma objąć Andrzej Lepper.

PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt