Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-28| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Krzysztof Jurgiel jeszcze ministrem


Sejm odrzucił wczoraj wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela – geodety z wykształcenia. Za wnioskiem głosowało 176 posłów, przeciw – 212, a wstrzymało się od głosu – 40. Aby odwołać ministra, potrzeba było 231 głosów.

Za odrzuceniem wniosku Platformy byli wszyscy głosujący w klubie PiS (153) i Samoobrony (47); 22 posłów LPR wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw odwołaniu. 16 posłów PSL również wstrzymało się od głosu. Za wnioskiem głosowało 126 posłów PO oraz 50 z SLD.
Platforma zarzucała Jurgielowi niewłaściwy nadzór nad podległymi mu instytucjami, liczne opóźnienia i zaniechania oraz nieumiejętność prowadzenia negocjacji w sprawie wznowienia eksportu mięsa na rynki wschodnie oraz dotyczących rynku mleka i cukru. Podczas środowej debaty w Sejmie poseł Aleksander Grad z PO (też geodeta) przez prawie godzinę wymieniał „grzechy” ministra Jurgiela. Znalazły się wśród nich m.in. problemy z dopłatami dla rolników za rok 2005 i opóźnienia w dostarczeniu rolnikom wniosków o dopłaty w tym roku, a także minimalne wykorzystanie funduszy unijnych.
Z kolei zdaniem premiera Kazimierza Marcinkiewicza odwoływanie ministra rolnictwa o tej porze roku to wielka nieodpowiedzialność. Jak długo jednak Krzysztof Jurgiel pozostanie na swoim stanowisku? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że wczoraj podpisana została umowa koalicyjna przez PiS i Samoobronę. A zgodnie z nią resort rolnictwa ma objąć Andrzej Lepper.

PJ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS