Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-07| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

SGP broni GUGiK w liście do premiera Marcinkiewicza


Na posiedzeniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, które odbyło się 31 marca br., podjęto uchwałę dotyczącą organizacji służby geodezyjnej i kartograficznej, którą skierowano na ręce premiera Kazimierza Marcinkiewicza.
Posiedzenie zwołano w związku z zamierzeniami rządu dotyczącymi reorganizacji państwowej służby geodezyjnej i kartograficznej w ramach programu „Tanie Państwo”. Jednym z jego elementów miałoby być połączenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
W uchwale stowarzyszenia czytamy m.in., że „wszelkie reorganizacje w ramach programu „Tanie Państwo” nie mogą być traktowane jako formalne łączenie lub dzielenie urzędów stanowiących istotę ważnych państwowych służb, bez głębokiej analizy skutków gospodarczych, a nawet strategicznych Państwa.” SGP zwróciło także uwagą na to, iż główny geodeta kraju (wraz z GUGiK) to jedyna instytucja w Polsce, która prowadzi kompleksowo wszystkie zagadnienia związane z geodezją, kartografią i katastrem nieruchomości.

„Nie byłoby racjonalne, a nawet byłoby szkodliwe, podporządkowanie, czy łączenie służby geodezyjnej z elementem sektora budowlanego. Takie myślenie jest reliktem XIX-wiecznego industrializmu, myśleniem sprzecznym z ideą współczesnego społeczeństwa informacyjnego obsługiwanego i organizowanego przez nowoczesne państwo” – pisze do premiera Stowarzyszenie Geodetów Polskich, sugerując jednocześnie rozpatrzenie utworzenia nowego działu administracji rządowej „geodezja, kartografia i informacja przestrzenna”.

jp


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS