wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-08-05| GIS, Teledetekcja, Firma, Software

ERDAS wypuści geoprzestrzenny kombajn: Apollo 2009


Firma ERDAS Inc. zapowiedziała wprowadzenie systemu Apollo 2009 – nowej generacji oprogramowania, które wyeliminuje bariery istniejące pomiędzy GIS, fotogrametrią i teledetekcją i pozwoli na szersze wykorzystanie danych geoprzestrzennych w aplikacjach biznesowych.

Wielu dostawców danych geoprzestrzennych z sektorów administracji, inżynierii cywilnej, przemysłu naftowego czy zarządzania nieruchomościami pracuje z różnorodnymi danymi geoprzestrzennymi, przesyłając je zarówno wewnątrz biur i wydziałów, jak i do oddziałów rozsianych w różnych częściach świata. ERDAS Apollo 2009 rozwiązuje problemy związane z zarządzaniem i obsługą wielkich zbiorów dystrybuowanych w strukturach przedsiębiorstw i organizacji. Oprogramowanie upraszcza korzystanie z danych wektorowych, rastrowych i modeli terenu, obsługuje liczne formaty oraz integruje dane z istniejącym środowiskiem GIS i aplikacjami biznesowymi.

System zapewnia pracę w środowisku SOA (Service Oriented Architecture), jest skalowalny i szybko dostarcza dane zarówno w środowisku deskotopowym, jak i w aplikacjach WEB. Apollo 2009 jest zgodny ze standardami organizacji OGC oraz ISO i implementuje standardy WMS, WFS, WFS-T i CS-W oraz protokoły przesyłania/kompresji danych rastrowych ECW-P i JPIP.
Oprogramowanie zwiększy również możliwości istniejących systemów (np. bazy danych Oracle) oraz zintegruje ze środowiskiem biznesowym sprawdzone standardy, jak np.: JavaEE, SOAP/WSDL, REST.

Według zapowiedzi ERDAS Inc. system Apollo 2009 pojawi się na rynku w czwartym kwartale tego roku.

ERDAS Inc. należy do szwedzkiej grupy Hexagon, właściciela firmy Leica Geosystems. W kwietniu br. amerykański oddział firmy Leica – Leica Geosystems Geospatial Imaging LLC zmienił nazwę na ERDAS Inc.

Źródło: ERDAS Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS