wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-07-30| GIS, Firma, Software

Sygnity zawarła porozumienie o współpracy z Ness Technologies


Sygnity S.A. oraz spółka Ness Technologies, Inc., dostawca oprogramowania i usług informatycznych, podpisały porozumienie o współpracy. Głównym celem umowy jest prowadzenie wspólnej działalności na terenie Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie wdrażania rozwiązań informatycznych.

Jak powiedział Jacek Kujawa, wiceprezes Zarządu Sygnity: Najbardziej wymierne efekty oczekiwane są w sektorach: bankowym, utilities i w administracji publicznej.
W sektorze utilities współpraca obu firm może być najbardziej widoczna w zakresie aplikacji ERP oraz budowie systemów GIS.
Pierwsze wspólne zlecenie to wdrożenie zintegrowanego systemu bankowego dla znaczącej grupy finansowej z Europy Zachodniej. Konsultanci z Ness Technologies oraz Sygnity pracują wspólnie między innymi na Ukrainie oraz we Francji. Spółki zapowiadają rozszerzenie wspólnej działalności na nowe kraje, w tym w Europie Zachodniej.

Notowana na giełdzie nowojorskiej Ness Technologies Inc. zatrudnia 8200 osób w 18 krajach. Spółka jest dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług informatycznych. Zajmuje się m.in. integracją systemów, opracowaniem oprogramowania pod klucz, doradztwem, szkoleniami.
Firma powstała z połączenia sześciu izraelskich spółek sektora IT. Celem było utworzenie dużej korporacji o zasięgu globalnym. W 1999 roku przejęto firmę Compro Software Industries, a w kolejnych latach następne 5 spółek. Proces konsolidacji zakończono w 2001 roku.
W 1999 roku przychody Ness Technologies wyniosły 99 mln dolarów, w 2003 – 225 mln, a w 2007 – 562 mln dolarów (zysk operacyjny 43,3 mln). W 2008 r. zaplanowano przychody na poziomie 660-680 mln dolarów. Podstawowymi rejonami działania firmy są: Izrael (ok. 45% sprzedaży w 2007 r.), Europa (27%) i Płn. Ameryka (24%). Siedziba firmy znajduje się w Tel-Awiwie. Głównymi udziałowcami są fundusze inwestycyjne: Brandywine Global Investment, Osterweis Capital, Morgan Stanley, Paradigm Capital, Stadium Capital. 62% akcji należy do kilkudziesięciu inwestorów instytucjonalnych. Wg obecnego kursu NASDAQ wartość firmy wynosi 447 mln dolarów.
Ness Technologies wykonywała zamówienia m.in. dla czeskiego urzędu katastralnego, słowackiego ministerstwa finansów, dla firm: Navteq, Vodafone, DHL, Toyota.
Partnerami Ness Technologies są m.in.: Microsoft, SAP, IBM, Oracle, HP, EMC.

Sygnity, AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS