Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-12| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Przetargi, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Dyskusja o systemie PESEL2 w MSWiA


W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji 12 kwietnia odbyła się konferencja poświęcona przebudowie i integracji systemu rejestrów państwowych. Jest to wielki projekt realizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicepremier Ludwik Dorn, koordynator projektu Piotr Piętak, podsekretarz stanu Grzegorz Bliźniuk, dyrektor departamentu rozwoju rejestrów Maciej Kiedrowicz. Zapowiedziano uruchomienie wkrótce strony internetowej, której zadaniem będzie informowanie o systemie PESEL2, jego promowanie. Tam na bieżąco publikowane będą informacje o przeprowadzanych przetargach, ich wynikach i stanie prac. Stworzenie systemu PESEL2 podzielone będzie na kilka modułów, a uczestniczyć w tym będą różni wykonawcy. Przeprowadzone będzie kilkanaście przetargów. Pierwsze planowane są na lipiec tego roku.
Wspomniano także o tworzeniu Centralnej Ewidencji Ludności i Dokumentów (CELiD), która będzie udostępniać on-line m.in. wnioski urzędowe, dane dotyczące skradzionych lub zgubionych dokumentów, skrócony odpis urodzenia.
Spotkanie dotyczyło przede wszystkim jednoznacznej identyfikacji osób. System PESEL2 zakłada, że do załatwienia spraw urzędowych obywatelowi będzie potrzebny tylko jeden numer – PESEL. Uczestnicy spotkania pytali m.in. o aplikacje, które będą wdrażane w gminach, o język programowania, w którym powstanie system, a także o harmonogram projektu.
Na konferencji nie poruszano tematu bazy katastralnej, która w zapowiedziach MSWiA ma być także centralnie zarządzanym systemem.

PJ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS