wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-12| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Przetargi, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Dyskusja o systemie PESEL2 w MSWiA


W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji 12 kwietnia odbyła się konferencja poświęcona przebudowie i integracji systemu rejestrów państwowych. Jest to wielki projekt realizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicepremier Ludwik Dorn, koordynator projektu Piotr Piętak, podsekretarz stanu Grzegorz Bliźniuk, dyrektor departamentu rozwoju rejestrów Maciej Kiedrowicz. Zapowiedziano uruchomienie wkrótce strony internetowej, której zadaniem będzie informowanie o systemie PESEL2, jego promowanie. Tam na bieżąco publikowane będą informacje o przeprowadzanych przetargach, ich wynikach i stanie prac. Stworzenie systemu PESEL2 podzielone będzie na kilka modułów, a uczestniczyć w tym będą różni wykonawcy. Przeprowadzone będzie kilkanaście przetargów. Pierwsze planowane są na lipiec tego roku.
Wspomniano także o tworzeniu Centralnej Ewidencji Ludności i Dokumentów (CELiD), która będzie udostępniać on-line m.in. wnioski urzędowe, dane dotyczące skradzionych lub zgubionych dokumentów, skrócony odpis urodzenia.
Spotkanie dotyczyło przede wszystkim jednoznacznej identyfikacji osób. System PESEL2 zakłada, że do załatwienia spraw urzędowych obywatelowi będzie potrzebny tylko jeden numer – PESEL. Uczestnicy spotkania pytali m.in. o aplikacje, które będą wdrażane w gminach, o język programowania, w którym powstanie system, a także o harmonogram projektu.
Na konferencji nie poruszano tematu bazy katastralnej, która w zapowiedziach MSWiA ma być także centralnie zarządzanym systemem.

PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS