Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-10| Geodezja, Prawo, Przetargi

Prawo zamówień publicznych u prezydenta


7 kwietnia Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych, 8 kwietnia ustawę przekazano prezydentowi do podpisu. Pełny tytuł ustawy brzmi: o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Sejm poparł m.in. takie poprawki Senatu, jak:

uznanie za niekorzystny dla zamawiającego zakaz żądania wadium; objęcie pełnymi rygorami ustawy usługi związane z bieżącym utrzymaniem dróg i ulic; w przypadku zamówień o wartości do 60 tys. euro będzie można wybrać wykonawcę już w ciągu 8 dni, a umowę z nim podpisać w ciągu kolejnych 7 dni; dodatkowo w przypadku tych zamówień firmy nie będą mogły odwoływać się do arbitrów, ani składać skarg do sądów; umożliwienie wykonawcom uzupełniania dokumentów formalnych (do tej pory brak choćby jednego zaświadczenia czy podpisu wykluczał ofertę, teraz w takiej sytuacji zamawiający wezwie przedsiębiorcę, aby ten uzupełnił braki).

Odrzucił natomiast m.in. propozycję zakładającą, że:

zamówienia do wartości 60 tys. euro udzielane przez szkoły wyższe byłyby wyłączone z ustawy (zgodnie z rekomendacją dwóch komisji sejmowych: gospodarki oraz administracji i spraw wewnętrznych); w przypadku sporów arbitrzy mogliby nakazywać modyfikowanie warunków i kryteriów przetargów bez konieczności ich unieważniania.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS