Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-21| Teledetekcja, Instytucje

Wykorzystanie danych satelitarnych w administracji: szkolenia POLSA

Polska Agencja Kosmiczna po raz kolejny organizuje szkolenia dla administracji publicznej z zakresu wykorzystywania danych z obserwacji Ziemi (EO). Dotyczyć one będą pozyskiwania, przetwarzania i analiz danych satelitarnych w celu ich efektywnego wykorzystania podczas realizacji zadań przez administrację publiczną.


Wykorzystanie danych satelitarnych w administracji: szkolenia POLSA

Środki na organizację szkoleń pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Działanie A2.6.1 pn. „Inwestycje – Rozbudowa krajowego systemu serwisów monitoringowych, produktów, narzędzi analitycznych i usług oraz towarzyszącej infrastruktury wykorzystujących dane satelitarne”). Planowane są szkolenia w dwóch obszarach zastosowań – dotyczące gospodarki przestrzennej oraz rolnictwa.

Szkolenia z obszaru zastosowań „gospodarka przestrzenna” skierowane będą do pracowników zajmujących się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym w administracji publicznej różnego szczebla, a ich zakres będzie obejmował pozyskanie, przetwarzanie i wykorzystywanie informacji pochodzących ze zobrazowań satelitarnych na temat istniejącego oraz na potrzeby planowanego zagospodarowania terenu.

W zakresie obszaru zastosowań „rolnictwo” szkolenia przeznaczone są dla pracowników administracji publicznej, dla których istotne jest pozyskiwanie kompleksowej wiedzy na temat stanu upraw rolnych, prognoz potencjalnych plonów, szacowania strat w plonach oraz prognoz wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Szkolenia zostaną przeprowadzone na dwóch poziomach – podstawowym (dla osób bez doświadczenia lub z niewielkim doświadczeniem w wykorzystywaniu danych satelitarnych) oraz zaawansowanym (dla osób mających doświadczenie w pracy z zadanymi satelitarnymi, chcących pogłębić wiedzę z zakresu ich wykorzystywania w ww. obszarach zastosowań).

Warunkiem udziału jest zatrudnienie na umowę o pracę w administracji publicznej lub instytucji wykonującej zadania publiczne. Trwające dwa dni szkolenia (2 × 6 godzin zajęć) odbędą się w Warszawie w III/IV kwartale br. Szkolenia będą bezpłatne, ponadto uczestnicy będą mieli zapewnione wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe, jak również całodzienny serwis kawowy, lunch oraz certyfikat potwierdzający udział. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdów, zakwaterowania i dodatkowego wyżywienia.
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie POLSA.

Źródło: POLSA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS