Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-18| Geodezja, Prawo, Instytucje

Pismo do premiera ws. odwołania GGK

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski wystąpił do premiera Donalda Tuska o odwołanie ze stanowiska Głównego Geodety Kraju Alicji Kulki.


Pismo do premiera ws. odwołania GGK <br />
Fot. KPRM, GUGiK
Fot. KPRM, GUGiK

W adresowanym do prezesa Rady Ministrów piśmie Waldemar Izdebski zwraca uwagę na dwa trwające wobec GGK śledztwa – w sprawie plagiatu w pracy konkursowej oraz w sprawie szkody znacznych rozmiarów dla Skarbu Państwa. „W związku z opisaną sytuacją jest bardzo wątpliwe z punktu widzenia etycznego, ale i merytorycznego, aby osoba uwikłana w takie postępowanie pełniła funkcję Głównego Geodety Kraju” – podkreśla były GGK.

Swoje wystąpienie kończy wnioskiem o odwołanie Alicji Kulki ze stanowiska Głównego Geodety Kraju i ogłoszenie nowego konkursu na to stanowisko.

Z pełną treścią pisma można zapoznać się w serwisie X (dawniej Twitter).

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS