Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-05| Geodezja, Prawo

Wszczęto śledztwo ws. szkody znacznych rozmiarów majątkowych w GUGiK

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście 12 lutego br. wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia w okresie od 14 maja 2022 r. do 6 listopada 2023 r. przez Głównego Geodetę Kraju udzielonych mu uprawnień – poinformował we wpisie na X dr hab. inż. Waldemar Izdebski.


Wszczęto śledztwo ws. szkody znacznych rozmiarów majątkowych w GUGiK <br />
Fot. Freedomz przez Canva.com
Fot. Freedomz przez Canva.com

Jak możemy przeczytać w piśmie prokuratury, sprawa dotyczy nadużycia „podczas realizacji umowy nr IŻ-BRSIG.043.1.2021 (…), a także poprzez zawieranie kolejnych umów (…) oraz nie sprawowanie nadzoru nad prawidłową realizacją umowy, czym wyrządzono Skarbowi Państwa znaczną szkodę majątkową”.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście prowadzi także postępowanie w sprawie pracy konkursowej GGK Alicji Kulki. Zgodnie z informacją otrzymaną przez Geoforum.pl w tym tygodniu (4 kwietnia), „nadal trwają czynności w ramach przedmiotowego postępowania”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS