Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-10| Teledetekcja, Edukacja

Teledetekcyjne praktyki studentów AGH w słonecznej Italii

Grupa studentów specjalności remote sensing & GIS z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (kierunek informatyka geoprzestrzenna) odbyła praktyki we Włoszech – w pięknych miastach Ankona i Bari. Były to szczególne praktyki – pierwsze dla tej nowej specjalności RS&GIS.


Teledetekcyjne praktyki studentów AGH w słonecznej Italii
Teledetekcyjne praktyki studentów AGH w słonecznej Italii
Teledetekcyjne praktyki studentów AGH w słonecznej Italii
Teledetekcyjne praktyki studentów AGH w słonecznej Italii

W ramach praktyk studenci uczestniczyli w opracowaniu danych teledetekcyjnych pozyskanych za pomocą różnych sensorów – zarówno na terenie Uniwersytetu w Ankonie, jak i w sąsiedztwie Politechniki w Bari. Była to wyjątkowa okazja do rozwoju i samodzielnej pracy z użyciem nowoczesnej technologii wspierającej badania środowiskowe w odmiennych warunkach terenowych.

Studenci odkrywali również uroki przepięknych Jaskiń Frasassi, a także zwiedzili Paleontological and Archaeological Speleological Museum of San Vittore oraz Museum Art History Territory Genga. Było to niezapomniane doświadczenie, dzięki któremu mogli poznać fascynującą historię i przyrodę regionu Marche.

Studenci RS&GIS serdecznie dziękują zespołowi dziekańskiemu Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH za zgodę na odbycie praktyk za granicą oraz dr inż. Ewie Głowience, która zorganizowała i koordynowała ich przebieg.

Inż. Katarzyna Smoter (WGGiIŚ AGH)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS