Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-08| GIS, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Fundacja im. Anny Pasek przyznała stypendium na udział w konferencji Esri

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Ewa Bubula została zwyciężczynią konkursu „Stypendium Naukowe im. Anny Pasek dla Magistrantów – Esri User Conference 2024”.


Fundacja im. Anny Pasek przyznała stypendium na udział w konferencji Esri

Ewa Bubula (na fot.) jest studentką ostatniego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim – kierunek geografia, specjalizacja systemy informacji geograficznej (GIS). W ubiegłym roku uczestniczyła w programie Erasmus+, w ramach którego przez pół roku studiowała geoinformatykę stosowaną na Uniwersytecie w Salzburgu, w Austrii, co poszerzyło jej perspektywy naukowe. Od czerwca 2023 r. pracuje w Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Laureatka stypendium obecnie realizuje projekt magisterski pod nazwą „Ocena dokładności Global Forest Change na podstawie Puszczy Niepołomickiej i Gorców”. Jej praca badawcza koncentruje się na wykorzystaniu danych satelitarnych i lotniczych do oceny dokładności popularnego zestawu danych wykorzystywanych w analizach związanych z powierzchnią leśną, w kontekście zróżnicowanej gospodarki leśnej. Jej badania mogą znacząco wpłynąć na rozwój metodologii badań nad leśnictwem.

Dzięki Fundacji im. Anny Pasek Ewa Bubula będzie miała możliwość zaprezentowania uzyskanych wyników na arenie międzynarodowej podczas Esri User Conference, która odbędzie się w lipcu 2024 roku w San Diego, USA.

Źródło: Fundacji im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS